GOLAN HALKI SİYONİST REJİME KARŞI DİRENİŞE DEVAM EDECEK

Suriye'nin işgal altındaki Golan Tepeleri sakinleri, bölge tamamen kurtarılıncaya kadar Siyonist rejime karşı direneceklerini vurguladılar. 

Görüntülenme: 372 Tarih: 15 Şubat 2021 15:09
GOLAN HALKI SİYONİST REJİME KARŞI DİRENİŞE DEVAM EDECEK

Suriye'nin işgal altındaki Golan Tepeleri sakinleri, Siyonist rejimin bölgedeki eylemlerine karşı ülke çapında başlayan grevin 39. yıldönümünde, işgalci rejime karşı direnişe devam ettiklerini açıkladılar. 

İşgal altındaki Golan Tepeleri'nde yaşayan Suriye halkı, bu bölge İsrailli işgalcilerden kurtarılıncaya kadar pes etmeyeceklerini vurguladı. 

Bölge sakinleri, direniş göstererek ve Suriye ordusunu destekleyerek Siyonist rejimin işgal altındaki Golan Tepeleri'ndeki planlarını bozmaya devam edeceklerini belirttiler. Suriyeliler bu merasimde, zorla gasp edilen her şeyin ancak zorla serbest bırakılabileceğini vurguladı. 

Bölge sakinleri, Siyonist rejimin Suriye’nin Golan Tepeleri'ni işgal altındaki bölgelere ilhak etme ve bölgede kendi yasalarını uygulama niyetini protesto etmek için 1982 yılında altı aylık bir grev başlattı. 

Bu grevin ardından, Siyonist rejimin bu bölgedeki uğursuz kararlarından geri çekilmesine neden olan büyük bir gösteri düzenlendi. 

rasthaber

Yorumlar