CEVAD ZARİF NETANYAHU'NUN KURDUĞU TUZAĞI AÇIKLADI

İran Dışişleri Bakanı Cevad Zarif, Bağdat'taki saldırılar ile Siyonist Rejim Başbakanı Binyamin Netanyahu'nun açıklamalarındaki ortak hedefin yeni ABD Başkanı Biden'ı İran'a karşı tuzağa düşürmek olduğunu belirtti. 

Görüntülenme: 153 Tarih: 22 Ocak 2021 06:12
CEVAD ZARİF NETANYAHU'NUN KURDUĞU TUZAĞI AÇIKLADI

Zarif, Twitter hesabından paylaştığı mesajında, Irak'ın başkenti Bağdat'taki intihar saldırılarına ve Netanyahu'nun Biden'ı tebrik mesajındaki İran'la ilgili sözlerine tepki gösterdi.

İran Dışişleri Bakanı Muhammed Cevad Zarif, "Bağdat'taki terörist saldırılar ve Netanyahu'nun yaptığı yalakalıkların hedefi ABD'de bir başkanı daha tuzağa düşürmek, bu şekilde Amerikalıların canını ve malını İran karşıtlığıyla heder etmektir. Netanyahu'nun acınası çaresizliğine rağmen İran'a karşı ortaya konulan aşağılık planlar başarısızlıkla sonuçlanacaktır." ifadelerini kullandı.

Bağdat’ın merkezi Tayaran Meydanı’nda bugün düzenlenen intihar saldırılarında 32 kişinin öldüğü, 110 kişinin yaralandığı açıklanmıştı.

İsrail Başbakanı Netanyahu, dün yemin ederek göreve başlayan ABD Başkanı Joe Biden'ı tebrik mesajında, İsrail ile bazı Arap ülkeleri arasındaki normalleşme anlaşmalarının yanı sıra İran'a değinmişti. 

Mehrnews

Yorumlar