MESCİD-İ AKSA'DA İTİKAFA GİRİLMESİNE İZİN VERİLMESİ İÇİN KAMPANYA BAŞLATILDI

Kudüslülere ve Mescidi Aksa'yı savunan murabıtlara destek amacıyla, Ramazan'da Mescidi Aksa'da itikafa izin verilmesi talebiyle dün (29 Mart Çarşamba) geceden itibaren internet üzerinden bir kampanya başlatıldı.  

Görüntülenme: 680 Tarih: 30 Mart 2023 16:43
MESCİD-İ AKSA'DA İTİKAFA GİRİLMESİNE İZİN VERİLMESİ İÇİN KAMPANYA BAŞLATILDI

Bu amaçla sosyal medya üzerinden oluşturulan bağlantılar vasıtasıyla, kampanyaya destek verenler taleplerini dile getiriyor. Bu arada işgal güçlerinin Mescidi Aksa'da itikafı engelleme uygulamasının taşıdığı risklere ve tehlikelere dikkat çekiliyor. 

Siyonist işgal güçleri geçtiğimiz cumartesi günü Mescidi Aksa'ya baskın düzenleyerek burada itikafa girmiş olan Müslümanlara iğrenç bir şekilde saldırmış ve onları zorla dışarı çıkarmışlardı. 

Siyonist işgal rejimi yahudi yerleşimcilerin gündelik olarak Mescidi Aksa'ya baskın düzenlemelerine imkan sağlamak için polis gücünü seferber ederken, baskıncıları himaye altına almak için bütün imkan imkanlarını kullanırken Müslümanların mübarek Ramazan ayında bu kutsal mekanda itikafa girmelerini engelliyor. 

İşgal rejiminin tutumundan cesaret alan aşırı siyonist ırkçı kesim şimdi de, Hamursuz Bayramı'nda kendilerine Mescidi Aksa'da kurban kesme izni verilmesi için çeşitli şekillerde faaliyetler yürütmeye başladı. Aşırı siyonistler bu amaçla bir yandan duvarlara ilanlar asarak propaganda faaliyetleri yürütürken bir yandan da işgal hükümetinin başbakanına ve sözde Ulusal Güvenlik Bakanı'na mektuplar göndererek izin talebinde bulunuyorlar.

Filistin Enformasyon Merkezi

Yorumlar