HALİL EL HAYYE'DEN İŞGALCİ İSRAİL'E KUDÜS'ÜN KILICI HATIRLATMASI

İslami Direniş Hareketi (Hamas) Siyasi Büro üyelerinden ve Arap ve İslam Ülkeleriyle İlişkiler Ofisi Başkanı Halil El-Hayye, başta Hamas'ın askeri kanadı durumundaki İzzettin Kassam Tugayları olmak üzere Filistin direniş hareketlerinin siyonist işgalciyi boyun eğmeye zorlama gücüne sahip olduğunu, şartların gerektirmesi halinde yeni bir Kudüs'ün Kılıcı Savaşı örneğini ortaya koymaya da hazır olduklarını dile getirdi.  

Görüntülenme: 589 Tarih: 27 Mart 2023 16:17
HALİL EL HAYYE'DEN İŞGALCİ İSRAİL'E KUDÜS'ÜN KILICI HATIRLATMASI

Dün (26 Mart Pazar) gece El-Cezire'nin yayınladığı bir programa katılan El-Hayye, Kudüs Kılıcı Savaşı'nın yeni siyasi dengeler oluşturduğuna ve sahada büyük değişikliklere yol açtığına dikkat çekti. 

El-Hayye, Hamas'ın gözettiği direniş hareketlerinin artık vatanın zırhı haline geldiklerini, işgal güçlerine karşı da çok önemli yeni dengeler oluşturduğunu, dolayısıyla işgalcilerin pek çok hesap yapmak zorunda olduklarını vurguladı. 

El-Hayye, direnişin işgalciye karşı girdiği her savaşın kendine özel şartlarının bulunduğunu, işgal güçleri açısından en zorlu olanın ise Kudüs Kılıcı Savaşı olduğunu, işgal rejiminin bu savaşta direnişin füzelerinin artık işgal altındaki Filistin topraklarının her tarafına ulaşabilecek menzilde olduğunu görerek şaşkına döndüğünü dile getirdi. 

El-Hayye; "İşgalciyle göğüs göğüse çarpışmaya sürekli yaklaşıyoruz ve her geçen gün onun zaaf noktaları daha belirgin bir şekilde ortaya çıkıyor. Bunların içinde kendisinin iç bünyesinin zayıflığının ve kendi halkı tarafından istenmediğinin ortaya çıkmasına rağmen bizim halkımız ve ümmetin desteğine dair güçlü kanaatler olmasıdır." ifadesine yer verdi.

Filistin Enformasyon Merkezi

Yorumlar