BATI ŞERİA'DA ÇATIŞMA

Cenin kentinde işgal güçlerinin dört genci şehit etmesini protesto için bugün (17 Mart Cuma) genel grev yapılırken Batı Şeria’nın çeşitli bölgelerindeki temas noktalarında işgal güçleriyle Filistinliler arasında çatışmalar yaşanıyor. 

Görüntülenme: 72 Tarih: 17 Mart 2023 22:30
BATI ŞERİA'DA ÇATIŞMA

Filistinli direnişçiler bu sabah Cenin kentinin batısındaki Salim askeri kontrol noktasında görevli işgal askerlerine ateş açarken eylemle ilgili yayınlanan videolarda bölgeden yoğun silah seslerinin geldiği işitildi.
 

Direnişçiler dün gece de Tulkerem’in kuzeyindeki Harmesh Yahudi Yerleşkesi’ne ateş açtı.
 

Filistinli gençler, Kalkiliya’nın doğusundaki Azun beldesi yakınlarında Yahudi yerleşimcilerin araçlarına ve El-Halil’in kuzeyindeki Beyt Ummer beldesi yakınlarında yerleşimcilere ait bir otobüse molotof kokteyli attı.
 

İşgal güçlerinin Kudüs’ün El-İseviyye beldesine düzenlediği baskın sırasında işgal askerleriyle Filistinli gençler arasında çatışmalar yaşandı.
 

Bu arada, Filistinli İslami ve milli gruplar Cenin kentinde bugün şehitler için bir günlük genel grev ilan etti.
 

İşgal güçlerinin dün Cenin kentine düzenlediği baskında İzzeddin El-Kassan Tugayları komutanı Yusuf Salih Berekat Şureym (29 yaşında) ve Kudüs Müfrezeleri komutanı Nidal Emin Zeydan Hazim (28 yaşında) ile Ömer Muhammed Avvadin (16 yaşında) ve Lüey Halil Sağir (37 yaşında) şehit olmuş, işgal askerlerinin etrafa gelişigüzel ateş açması sebebiyle 24 kişi de yaralanmıştı.

Filistin Enformasyon Merkezi

Yorumlar