GASIP İSRAİL GÜÇLERİ KUDÜS CADDELERİNİ TRAFİĞE KAPATTI

İşgal güçleri Kudüs’teki işgal belediyesi tarafından Yahudileştirme faaliyetleri çerçevesinde düzenlenen maraton bahanesiyle bu sabah (17 Mart Cuma) kentin bazı caddelerini trafiğe kapattı. 

Görüntülenme: 89 Tarih: 17 Mart 2023 00:08
GASIP İSRAİL GÜÇLERİ KUDÜS CADDELERİNİ TRAFİĞE KAPATTI

Yerel kaynaklar, işgal güçlerinin “Kudüs Maratonu 2023” bahanesiyle Kudüs’ün kuzeyindeki onlarca caddeyi trafiğe kapattığını bildirdi.
 

Kudüs caddelerinin trafiğe kapatılmasının bugün kentin çeşitli bölgelerinden ve 1948’de işgal edilen topraklardan Cuma namazı için Mescid-i Aksa’ya gelmek isteyenlere engel çıkardığı ve kent merkezindeki Eski Belde semtine ulaşmalarını güçleştirdiği ifade edildi.
 

İslami Direniş Hareketi (Hamas) Siyasi Birimi üyelerinden Mahir Salah, dün konuyla ilgili yaptığı açıklamada, işgal belediyesinin Kudüs’te düzenlemeye hazırlandığı maratonun Kudüs’ün Filistinlilere ait bir Müslüman kenti olduğu gerçeğini değiştiremeyeceğini söyledi.
 

Kudüs’ü Yahudileştirme girişimlerinin başarılı olamayacağını kaydeden Salah, Filistinliler ile Arap ve İslam ülkelerine seslenerek Kudüs’ün kimliğini koruma konusunda üzerlerine düşen sorumluluğu yerine getirmelerini istedi.
 

Kudüs’teki işgal belediyesinin her yıl düzenlediği maraton aracılığıyla kentin tarihi kimliğini ve kültürünü değiştirmeyi, Kudüs’ü tüm dünyaya “Yahudi kenti” olarak tanıtmayı hedeflediği belirtildi.

 Filistin Enformasyon Merkezi

Yorumlar