KUDÜS TUGAYLARININ TATBİKATI BİTTİ

 

Görüntülenme: 186 Tarih: 14 Mart 2023 23:59
KUDÜS TUGAYLARININ TATBİKATI BİTTİ

İslami Cihad Hareketi'nin askeri kanadı durumundaki Kudüs Tugayları'nın "Devrimciler Yakası'na Vefa (El-Vefa li Dıffeti's-Suvvar)" adıyla Filistin'in Batı Şeria (Batı Yaka) bölgesinde sürdürülen direnişe destek ve mücahitlerin işgalciye karşı savaş hazırlıklarındaki son durumu gözden geçirme amacıyla Gazze'de düzenlediği tatbikat sona erdi. Tatbikatın Gazze Şeridi'nin doğu kesiminde işgal güçlerinin çekmiş olduğu güvenlik tellerinin birkaç metre ilerisinde düzenlendiğine dikkat çekildi. 

Kudüs Tugayları'nın sözcüsü Ebu Hamza tatbikatın sona ermesi münasebetiyle yaptığı açıklamada, teşkilata bağlı onlarca mücahidin işgal rejimi karşısındaki askeri hazırlık durumunu kontrol, askeri eğitim ve yeni taktikler geliştirmek amacıyla soğuk havada ve oldukça zor şartlarda yürütülen faaliyetlere günlerce iştirak ettiğini dile getirdi. 

Ebu Hamza açıklamasında, tatbikatın işgale başkaldıran Batı Şeria ahalisinin mücahitlerine ve kahramanlarına destek ve aynı zamanda işgal saldırılarına karşı cephede neler yapılabileceği konusunda hazırlıkların gözden geçirilmesi, yeni senaryolar geliştirilmesi amacı taşıdığını dile getirdi. 

Ebu Hamza, Filistin direnişinin kırılması için başvurulan kirli oyunların devam etmesine rağmen Filistin'in her tarafında direnişin kararlılıkla sürdürüleceğini, mücahitlerin büyük fedakarlıkları göze alarak bu mücadeleyi sürdüreceklerini vurguladı.

 Filistin Enformasyon Merkezi

Yorumlar