TAHİR EN-NUNU ŞEHİT MUTEZ EL HAVACA'NIN GERÇEKLEŞTİRDİĞİ EYLEMİ DEĞERLENDİRDİ

İslami Direniş Hareketi (Hamas) Siyasi Birimi Başkanı Basın Danışmanı Tahir En-Nunu, İzzeddin El-Kassam Tugayları üyesi Şehit Mutez El-Havaca’nın gerçekleştirdiği Tel Aviv eyleminin işgalcilere direnişçilerin Filistin’in her noktasına ulaşabilecekleri mesajını verdiğini söyledi. 

Görüntülenme: 482 Tarih: 12 Mart 2023 16:34
TAHİR EN-NUNU ŞEHİT MUTEZ EL HAVACA'NIN GERÇEKLEŞTİRDİĞİ EYLEMİ DEĞERLENDİRDİ

En-Nunu, El-Cezire Mübaşir kanalına yaptığı açıklamada, Filistin topraklarında işgal devam ettiği ve işgal güçlerinin Filistin halkına yönelik ihlalleri sona ermediği sürece işgalcilerin kişisel veya toplu güvenliklerinin olmayacağını ifade etti.
 

Batı Şeria’da Filistin halkının onurunu ve hakkını savunan devrimci gençleri selamlayan En-Nunu, uluslararası toplumdan mesajlarını Filistin topraklarını işgal edenlere ve Caba’, Cenin ve Nablus’ta görüldüğü gibi menfur cinayetler işleyenlere yöneltmesi gerektiğini kaydetti.
 

En-Nunu, “Asıl sorun işgal ve işgalcilerin düşmanca politikaları. Uluslararası toplum topraklarımızdaki işgali sona erdirmek için bir yol bulmalı” dedi.
 

Süslü açıklamalardan ve çifte standarttan bıktıklarını dile getiren En-Nunu, işgal rejiminin şehitlerin cesetlerini elinde tutarak ve şehit ailelerinin evlerini yıkarak direnişi durdurabileceğini zannettiğini belirtti.
 

En-Nunu, Hamas’ın Filistinlileri topraklarından kovarak Filistin Davası’nı sona erdirmek isteyen işgal rejiminin planlarını Arap halklarına ve İslam ümmetine anlatmaya çalıştığını bildirdi.

Filistin Enformasyon Merkezi

Yorumlar