ZİYAD ENNEHALE'DEN FİLİSTİNLİ GRUPLARA ÇAĞRI

Ziyad el-Nehale, Filistinli gruplardan sorumluluklarını yerine getirmelerini ve Filistin halkının ideallerini, fedakarlıklarını ve savaşma isteklerini mübareze düzeyinde zahir etmelerini, grupların dar görüşlülüğünü terk edip "Ortak direniş - ortak silah" denklemini gerçekleştirmeye çalışmalarını istedi. 

Görüntülenme: 446 Tarih: 05 Mart 2023 15:04
ZİYAD ENNEHALE'DEN FİLİSTİNLİ GRUPLARA ÇAĞRI

Kudüs Taburları Cenin Tugayı tarafından düzenlenen direniş şehitlerini anma töreninde konuşan Ziyad el-Nehale, şunları söyledi: "Batı Şeria'daki direniş tugayları (Cenin Taburu, Nablus Taburu ve Arin el-Esved) cesur savaşçılarıyla Siyonistlerin Filistin topraklarını kontrol etme ve Yahudileştirme planına karşı koymayı ve silahlı güçlere karşı “terör dengesi” denklemini kurmayı başardı."

Ziyad el-Nehale: "Filistinli savaşçılar, mücadele bin yıl sürse bile Filistin'deki Siyonist planın başarıya ulaşamayacağını tüm dünyaya duyurdu. Amerika, Akabe Konferansı'nda yeni bir komplo oluşturmak için tüm gücü ve nüfuzuyla baskı yaptı, ancak Nablus'taki Havara yerleşiminde sadece bir Filistinli savaşçı, onların iç çatışma yaratma planlarını bozarak Siyonist suç çetelerini rezil etti ve topraklarımızda yerleşim projesinin sadece Filistin halkı için değil, insanlık için ne kadar tehlikeli olduğunu gösterdi." diye belirtti. 

İslami Cihad Hareketi Lideri: "Düşmanlar planlarıyla, komplolarıyla ya köle olmamızı ya da ölmemizi istiyorlar ama Filistin halkı onlara diyor ki: bize ait olan bu ülkede ya biz ya siz kalacağız. Sizinle savaşacağız ve sizi ülkemizden çıkarana kadar savaşmaya devam edeceğiz. Çünkü işgal altındaki yaşam gerçek ölümdür ve savaş alanında şehitlik gerçek yaşamdır."

rasthaber

Yorumlar