BATI ŞERİA'DA BİR FİLİSTİNLİ ŞEHİT EDİLDİ

Bugün (21 Ocak Cumartesi) sabah Tarık Ma'ali isimli bir Filistinli genç bir yahudi yerleşimci terörist tarafından bıçaklı eyleme kalkıştığı iddiasıyla silahlı saldırı sonucu şehit edildi.  

Görüntülenme: 79 Tarih: 21 Ocak 2023 13:09
BATI ŞERİA'DA BİR FİLİSTİNLİ ŞEHİT EDİLDİ

Filistin Sağlık Bakanlığı Sivil İşler Komitesi tarafından yapılan açıklamada Batı Şeria'nın orta kesiminde yer alan Ramallah'ın kuzeybatısındaki Kefr Na'me yakınında bulunan Cebelu'r-Risan mıntıkasında bir yerleşimci terörist tarafından gerçekleştirilen silahlı saldırı sonucu 42 yaşındaki Tarık Avde Yusuf Ma'ali hayatını kaybetti. 

Ma'ali'nin bu yılın başından itibaren yerleşimci teröristler tarafından "bıçaklı eyleme kalkışma" gerekçesiyle şehit edilen ikinci Filistinli olduğuna dikkat çekildi. 11 Ocak tarihinde de Sind Semamire isimli bir genç yine bir yerleşimci terörist tarafından bıçaklı eyleme kalkışma iddiasıyla şehit edilmişti. 

Bu durum, işgal askerlerinin ve polislerinin yanı sıra yerleşimci teröristlerin de "bıçaklı eylem" şüphesini gerekçe göstererek Filistinlilere yönelik cinayetler işlemelerinin önünün açılması açısından dikkat çekici. Herhangi bir Filistinlinin, şüpheye binaen değil bir Filistinli çocuğu arabasıyla ezmesi sebebiyle bir işgalciyi öldürmesi durumunda ise işgal rejimi tarafından kendisine verilen en düşük ceza müebbet hapis oluyor.

Filistin Enformasyon Merkezi

Yorumlar