NABLUS VE BEYTLAHİM'DE ÇATIŞMA

Batı Şeria’nın Nablus ve Beytlahim vilayetlerinde dün (5 Aralık Pazartesi) akşam saatlerinde işgal güçleriyle Filistinliler arasında çatışmalar yaşandı. 

Görüntülenme: 447 Tarih: 06 Aralık 2022 15:57
NABLUS VE BEYTLAHİM'DE ÇATIŞMA

Filistin Kızılay Derneği, ilk yardım ekiplerinin Nablus’un güneyindeki Usarin beldesinde yaşanan çatışmalarda yaralanan 6 kişiye müdahalede bulunduğunu açıkladı.
 

Nablus’taki Kızılay İlkyardım ve Acil Durumlar Müdürü, Usarin beldesindeki çatışmalarda bir kişinin yüzüne isabet eden göz yaşartıcı bombayla yaralandığını ve tedavi için hastaneye kaldırıldığını, beş kişinin de işgal güçlerinin attığı bombalardan çıkan yoğun gazdan etkilendiğini söyledi.
 

Yerel kaynaklar, çatışmaların Eski Belde semtindeki Et-Tel bölgesinde yoğunlaştığını işgal güçlerinin Filistinlilerin üzerine ateş açtığını, göz yaşartıcı bomba ve ses bombası attığını bildirdi.
 

İşgal güçleri dün ikindi saatlerinde El-Halil’in kuzeyinde bir üniversite öğrencisini gözaltına aldı.
 

Filistinli aktivist Muhammed Avad, işgal güçlerinin Filistin Teknik Üniversitesi-Kadoorie öğrencilerinden 20 yaşındaki Muhammed Cevdet Süleyman Bahr’ı üniversite önünde gözaltına aldığını ifade etti.
 

Bu arada, Filistinli direnişçilerin dün akşam Ramallah kentinin kuzey doğusundaki Silvad beldesi yakınlarında kurulu Ofra Yahudi Yerleşkesi’ne ateş açtıkları belirtildi.

Filistin Enformasyon Merkezi

Yorumlar