FİLİSTİNLİ 30 ESİR AÇLIK GREVİNE BAŞLIYOR

İşgal rejimi zindanlarında idari hapis cezalarıyla alıkonan Filistinli 30 esir yarın idari hapis cezası uygulamasını protesto için açlık grevine başlayacak. 

Görüntülenme: 179 Tarih: 24 Eylul 2022 12:10
FİLİSTİNLİ 30 ESİR AÇLIK GREVİNE BAŞLIYOR

Filistin Esirler ve Özgürlüğe Kavuşanlar Heyeti’nin bugün (24 Eylül Cumartesi) konuyla ilgili yayınladığı bildiride, açlık grevi adımının idari hapis cezalarının dikkat çekici bir şekilde yoğunlaşması üzerine geldiği ve Filistinli esirlerin bu keyfi uygulamayı durdurmak veya en azından kurallara bağlanmasını sağlamak için mücadele edecekleri belirtildi.
 

İdari hapisle işgal rejimi zindanlarında tutulan yaklaşık 500 esir Ocak ayı başlarında işgal rejimi mahkemelerini ve yargıyla ilgili tüm uygulamaları boykot etmeye başlamıştı.
 

İşgal rejimi zindanlarında 32’si kadın ve 175’i çocuk toplam 4650 esir bulunuyor. Filistinli esirlerden 730’u idari hapis cezası uygulamasıyla alıkonuluyor.
 

İşgal güçleri, idari hapis cezası uygulamasıyla Filistinli esirleri haklarında herhangi bir iddianame hazırlanmadan ve yargılanmadan aylarca işgal rejimi zindanlarında tutuyor.
 

Dünyada sadece İsrail tarafından uygulanan idari hapisle işgal rejimi zindanlarında tutulan Filistinli esire ve avukatına esir hakkında hazırlanan gizli dosyanın içeriği hakkında hiçbir bilgi verilmiyor ve cezalar defalarca uzatılabiliyor.

Filistin Enformasyon Merkezi

Yorumlar