İŞGALCİ İSRAİL MESCİD-İ AKSA'NIN SES SİSTEMLERİNİN ONARILMASINI ENGELLİYOR

İsrail işgal yönetiminin Mescidi Aksa içindeki hoparlör ve mikrofon sistemlerinin onarılmasına engel olmaya devam ettiği bildirildi.  

Görüntülenme: 507 Tarih: 19 Eylul 2022 15:32
İŞGALCİ İSRAİL MESCİD-İ AKSA'NIN SES SİSTEMLERİNİN ONARILMASINI ENGELLİYOR

İslami Vakıflar Dairesi tarafından yapılan açıklamada, özellikle Mescidi Aksa külliyesinin ana camisi niteliğindeki Kıble Camisi'nde ses sisteminin bayağı eskidiği ve büyük çapta zarar gördüğü, kullanılan aletlerin %60'ının bakım ve onarıma ihtiyacının olduğu ifade edildi. 

İslami Vakıflar Dairesi, işgal polisinin caminin içine kadar girdiğini ve ses sisteminin onarımı ile ilgilenen ekibin işlerini yapmalarına engel olduğunu, bu engellemenin bir buçuk aydan beri sürdüğünü belirtti. 

İşgal güçlerinin sadece ses sisteminin onarımını engellemekle kalmadıkları, Mescidi Aksa'nın korunması açısından hayati önem arz eden birçok bakım ve onarıma engel oldukları bu yüzden bu kutsal mabedin geleceğini tehdit eden yıpranmalar meydana geldiği ifade edildi. 

Bir süre önce işgal güçlerinin onarımı engellemesi sebebiyle Mescidi Aksa'nın bazı duvarlarından taşlar düşmüş ve tehlikeler yaşanmıştı. 

Filistin Enformasyon Merkezi

Yorumlar