ZİYAD EN-NEHHALE'DEN ÖZGÜRLÜK TÜNELİ KAHRAMANLARINA ÖVGÜ

İslami Cihad Hareketi Genel Sekreteri Ziyad En-Nehhale, Özgürlük Tüneli eyleminin birinci yıl dönümü münasebetiyle yaptığı açıklamada eylemi gerçekleştiren kahraman esirlere seslenerek, "Sizin eyleminiz yeni bir devrim başlattı." diye konuştu.  

Görüntülenme: 1130 Tarih: 06 Eylul 2022 13:51
ZİYAD EN-NEHHALE'DEN ÖZGÜRLÜK TÜNELİ KAHRAMANLARINA ÖVGÜ

Nehhale açıklamasında, Özgürlük Tüneli eyleminin bütün herkesi uyandırdığını ve bu eylemi gerçekleştirenlerin imkansız gibi görünen bir başarı gerçekleştirdiklerini vurguladı. Böyle bir başarının ortaya konmasının irade ve kararlılığının neler ortaya koyabileceği konusunda da bir delil oluşturduğunu ifade etti. 

Filistin halkının direnişçilerinin ve cihad direnişçilerinin aşılmaz sanılan yolları aşarak büyük bir zafer gerçekleştirdiklerine, onların bugünlerde de işgal zindanlarında öfkeyi ve devrimi harekete geçirdiklerine dikkat çekti. 

Nehhale, Özgürlük Tüneli kahramanlarına yönelttiği mesajında; "Sizin bayrağınız her geçen gün daha da yükselmektedir, savaşçı ketibelerin, Filistin halkının direnen birliklerinin kurşunları ufku doldurmaktadır." ifadesine yer verdi. 

Bundan bir yıl önce 6 Eylül 2021 tarihinde, siyonist işgal rejiminin Gilboa Hapishanesi'nde tutulan 6 esir kaşıkla kazmış oldukları tüneli kullanarak çok sıkı korunan bir zindandan firar etmek suretiyle özgürlüğe duydukları özlemi ve işgale karşı mücadele konusundaki kararlılığın neler başarabildiğini ortaya koymuştu.

Filistin Enformasyon Merkezi

Yorumlar