HAMAS'TAN ÇOK ÖNEMLİ KUDÜS UYARISI

 

Görüntülenme: 182 Tarih: 18 Ağustos 2022 05:45
HAMAS'TAN ÇOK ÖNEMLİ KUDÜS UYARISI

İslami Direniş Hareketi (Hamas) İsrail işgal rejiminin Kudüs'te yeni yahudi yerleşim merkezleri inşa edilmesi veya mevcutları genişletme projelerini onaylamasının yahudileştirme politikalarını daha fazla ileri götürmek olduğunu ve Filistin'in kimliğini değiştirmeyi hedef aldığını dile getirdi. Hamas, bu politikanın mukaddes şehrin taşıdığı izleri silme ve tarihi gerçekleri değiştirme konusunda başarılı olamayacağını vurguladı. 

Hareketin Kudüs temsilcisi Muhammed Hamade'nin bugün (17 Ağustos Çarşamba) yaptığı ve Filistin Enformasyon Merkezi'ne de ulaşan basın açıklamasında, işgal belediyesinin Kudüs'e yönelik yeni yerleşim planlarını onaylamasını kesin bir dille reddettiklerini ifade etti. 

Hamade açıklamasında, siyonist işgalin ihlalleri karşısında Filistin halkının birlik içinde hareket edeceğini ve bütün yollarla mücadele edeceğini vurguladı. Filistin halkının Batı Şeria'nın genelinde ve Filistin'in kalbi durumundaki Kudüs'te büyük fedakarlıkları göze alarak kapsamlı bir mücadele yürüttüğünü ifade etti. 

Hamas, toprağın savunulması, ulusal hakların geri alınması, bağımsızlık ve yurda dönüş gerçekleşinceye kadar ilerlemenin sürmesi için Filistin halkını işgal rejiminin ihlalleri ve yahudileştirme politikaları karşısında daha fazla sabır ve daha çok kararlılık göstermeye çağırdı. 

Bu arada milletvekili Muna Mansur da yaptığı açıklamada işgal rejiminin yahudileştirme faaliyetleri sebebiyle, işgale ve onun yerleşimcilerine karşı mücadelenin de keskinleştiğini hatırlatırken tüm Filistinlileri yahudileştirme planlarının tamamen önüne geçme mücadelesine destek vermeye davet etti. 

Filistin Enformasyon Merkezi

Yorumlar