İRAN ADINA CASUSLUK YAPAN İSRAİLLİ BİR KADININ İNTİHAR ETTİĞİ İDDİA EDİLDİ

4 İsrailli kadın ve bir erkeğin İran için casusluk suçlamasıyla tutuklanması iddiasından 8 ay sonra, bu rejimin haber kaynakları, dosyada suçlanan kadınlardan birinin intihar ettikten sonra durumunun kötüleştiğini bildiriyor. 

Görüntülenme: 249 Tarih: 14 Ağustos 2022 05:40
İRAN ADINA CASUSLUK YAPAN İSRAİLLİ BİR KADININ İNTİHAR ETTİĞİ İDDİA EDİLDİ

İran için casusluk yapmakla suçlanan 4 İsrailli kadından biri, yargı dosyasını inceleme sürecinin başlaması ve bu kadın için ev hapsi kararı verilmesinin ardından intihar etti ve bu eylemin ardından fiziksel durumunun kritik olduğu açıklandı.
Ocak 2022'de İsrail genel savcısı, 4 İsrailli kadını İran için casusluk yapmakla suçlayan bir iddianame yayımladı. Siyonist rejim, bu 4 kadının Facebook ve WhatsApp gibi sosyal ağlar üzerinden İranlı bir kişiye hassas yer ve merkezlerin fotoğraflarını göndermekle suçlandığını söylüyor.
Siyonist rejimin güvenlik kurumlarının sanıklar ve aileleri üzerindeki baskısı, davadaki sanıklardan birinin ev hapsindeyken intihar etmesine neden oldu. Bu kadın sanığın fiziki durumunun çok kritik olduğu açıklanmıştır.
Bu kişilerden para karşılığında, İsrail başkanının yaşadığı yer ve Kudüs'teki Amerikan büyükelçiliğinin ve İsrail parlamento seçimleri sırasında sandıkların fotoğraflarının gönderilmesinin istendiği söyleniyor.
İşgal altındaki toprakların yasalarına göre, İran için casusluk dosyasında bu 4 kadının suçlamaları mahkeme tarafından onaylanırsa, bu kişilerin her biri 15 yıl hapis cezasına çarptırılacak.
Bu dosyadaki tüm sanıklar, İran için casusluk yapmakla ilgili kendilerine atfedilen suçlamaları reddetmiştir.

tesnim

Yorumlar