KUDÜS SERİYYELERİ KOMUTANI EBU MAHMUD: ŞEHİT SÜLEYMANİ FİLİSTİN İÇİN RUHUNU FEDA ETTİ

Filistin İslami Cihad hareketinin askeri kolu Saraya el-Kudüs tugaylarının üst düzey komutanlarından biri, Filistinlilere verdiği desteklerinden dolayı İran'a teşekkür ederken,şehit general Kasım Süleymani'nin Filistin için ruhunu feda ettiğini belirtti. 

Görüntülenme: 585 Tarih: 24 Nisan 2022 13:21
KUDÜS SERİYYELERİ KOMUTANI EBU MAHMUD: ŞEHİT SÜLEYMANİ FİLİSTİN İÇİN RUHUNU FEDA ETTİ

İran Press Haber Ajansı ile özel bir röportajda, İran'ın Filistin direnişini destekleme konusundaki uzun geçmişine atıfta bulunan Ebu Mahmut, İran İslam Cumhuriyeti'nin Filistin direnişinin yeteneklerini geliştirmede önemli bir rolü olduğunu belirtti.

Saraya el-Kudüs tugaylarınınüst düzey komutanı, Şehit Kasım Süleymani'nin Filistin topraklarına getirdiği şeyin önemli ve verimli bir başarı olduğunu ve Filistin direnişinin İran İslam Cumhuriyeti'nin desteği için minnettar olduğunu vurguladı.

Ebu Mahmut, Saraya el-Kudüs tugaylarının sınırlardaki misyonuna da değinerek, Filistinli Mücahitlerin mübarek Ramazan ayında farklı bir inanç atmosferi içinde yaşadıklarını ve sınırların farklı yerlerinde Siyonist düşmanın hareketlerini gözlemlediklerini sözlerine ekledi.

Ebu Mahmut Saraya el-Kudüs tugaylarının Kudüs'te halk ve mücahitleriyle birlikte olduğunu, Kudüs ve Mescid-i Aksa'daki Filistin halkının Siyonist işgalcilere ve yerleşimcilere karşı galip geldiğini vurguladı.

Ebu Mahmud, Siyonist işgalci ve yerleşimcilerin hareketlerine karşı kutsal yerleri ve Mescid-i Aksa'yı koruma direnişinin en üst düzeye ulaştığını sözlerine ekledi.

parstoday

Yorumlar