İSMAİL HENİYYE'DEN ÖNEMLİ MESAJLAR

Filistin İslami Direniş Hareketi siyasi büro başkanı, Filistinli mahkûmların İsrail hapishanelerinden serbest bırakılmasının bu hareket için ulusal bir mesele olduğunu ve Siyonist rejimin Filistin'in geleceğinde bir yeri olmayacağını vurguladı. 

Görüntülenme: 131 Tarih: 11 Ocak 2022 13:34
İSMAİL HENİYYE'DEN ÖNEMLİ MESAJLAR

Filistin İslami Direniş Hareketi Hamas’ın siyasi büro başkanı İsmail Haniye, İsrail rejiminin Filistin topraklarında bir geleceği olmadığını ve Filistin'in sonsuza kadar Müslüman ve Arap milletlerinin ve ümmetinin kalplerinde ve zihinlerinde olacağını söyledi. 

İsmail Haniye, pazartesi günü el-Cezire Tv kanalına verdiği röportajda şu ifadelerde bulundu: ‘Anavatanımıza ve göç etmeye zorlandığımız topraklara geri dönmeliyiz.

Mahkûmlar konusu Hamas için tamamen ulusal bir meseledir ve bu hareket her zaman Filistinli mahkûmları nasıl serbest bırakacağını düşünmektedir.

Hamas, kuruluşunun başından beri Filistinli mahkûmları nasıl serbest bırakacağını düşünüyor ve Hamas için İsrail hapishanelerindeki Filistinli mahkûmların meselesi siyasi bağlantılara bakılmaksızın tamamen ulusal bir meseledir.’

rasthaber

Yorumlar