SİYONİST ORDU KASSAM TUGAYLARINA AİT BİR İHA'YI DÜŞÜRDÜĞÜNÜ İDDİA ETTİ

İsrail işgal ordusu adına yapılan açıklamada bugün (8 Kasım Pazartesi) öğle saatlerinde, İslami Direniş Hareketi'nin (Hamas) askeri kanadı durumundaki İzzettin Kassam Tugayları'na ait bir insansız hava aracının (İHA) düşürüldüğü iddia edildi.  

Görüntülenme: 117 Tarih: 08 Kasım 2021 14:07
SİYONİST ORDU KASSAM TUGAYLARINA AİT BİR İHA'YI DÜŞÜRDÜĞÜNÜ İDDİA ETTİ

İşgal ordusu sözcüsünün konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada, işgal güçlerinin savunma birliklerinin Hamas'a ait İHA'nın Gazze bölgesinden çıkıp deniz tarafına doğru ilerlemesinin ardından hemen bir füze atıldığı ve aracın düşürüldüğü iddiasında bulunuldu. 

İşgal ordusu sözcüsünün açıklamasında aynı zamanda İHA'nın bir süreden beri takip edildiği ve atılan füzenin de isabet ederek İHA'yı düşürme işlemini başardığı iddia edildi. 

Hamas'ın askeri kanadı durumundaki İzzettin Kassam Tugayları tarafından ise henüz olayla ilgili herhangi bir açıklama yapılmadı. 

Son dönemde Filistin direnişinin, füzelerin yanı sıra İHA'ları da geliştirmesi ve işgale karşı mücadelede, işgal güçlerinin askeri faaliyetlerini izlemede yoğun bir şekilde kullanması siyonist işgal rejimini ciddi şekilde endişelendiriyor. 

Filistin Enformasyon Merkezi

Yorumlar