HALİD EL BATAŞ'TAN DEVRİM MUHAFIZLARINA TEBRİK

Filistin İslami Cihad Hareketi yetkilisi, İran Devrim Muhafızları’nın Umman Denizi’ndeki son operasyonu hakkında şunları söyledi: ‘Bu denizler ve kıyılar İslam ülkelerine aittir ve İran Devrim Muhafızları, İslam ülkelerinin topraklarını ve sularını Amerikan müstekbirleri karşısında savunma hakkına sahiptir. 

Görüntülenme: 122 Tarih: 07 Kasım 2021 14:42
HALİD EL BATAŞ'TAN DEVRİM MUHAFIZLARINA TEBRİK

Filistin İslami Cihad Hareketi Siyasi Ofisi Üyesi Halid el-Bataş, Gazze'deki Kızılhaç ofisi önünde Filistinli mahkûmları desteklemek için düzenlenen mitinginde, İran İslam Cumhuriyeti'nin İslam ülkelerinin sularını ve topraklarını savunmadaki rolünü takdir etti.

Halid el-Bataş, UNION muhabirinin Devrim Muhafızları'nın İran petrolünü taşıyan gemiyi Amerikan hırsızlarının pençelerinden kurtarmak için yaptığı son deniz operasyonuyla ilgili sorusuna cevaben şunları söyledi: “Amerika’nın istikbarı bu olayda da aşikârdır; Ancak, İran’ın bilinç ve dikkati ile İran İslam Cumhuriyeti Devrim Muhafızları’nın yiğitleri, Amerika’nın tüm istikbarı karşısında pusudadır.

Biz bu toprakların Arap ve İslam toprakları olduğunu ve bu denizlerin ABD'ye değil İslam ülkelerine ait olduğunu söylüyoruz ve burası bizim topraklarımız ve onların topraklarıdır (İranlıların); Dolayısıyla bölgenin sularını korumak İran İslam Cumhuriyeti Devrim Muhafızları'nın hakkıydı.

Amerika Birleşik Devletleri ve siyonist rejimin istikbarına ve onların Arap ve İslam kıyılarında, denizlerinde ve okyanuslarında hâkimiyet kurmalarına izin vermeyeceğiz.’

İran televizyonu geçen hafta Çarşamba günü, ABD’nin yaptığı deniz hırsızlığının ardından Devrim Muhafızları kuvvetlerinin bu duruma karşı koyduğunu açıkladı.

İran yerel basınında çıkan haberlere göre, Amerika Birleşik Devletleri bir korsanlık yaparak Umman Denizi sularında İran petrolü taşıyan bir tankere el koydu ve bu petrolü başka bir tankere aktarıp bilinmeyen bir yere yönlendirdi.

İran İslam Cumhuriyeti Devrim Muhafızları ise tanker güvertesi üzerinde helikopter operasyonu gerçekleştirerek onu İran karasularına yönlendirdi.

TESNİM HABER AJANSI 

Yorumlar