NASIR EBU ŞERİF'TEN ÖNEMLİ AÇIKLAMALAR

Filistin İslami Cihad Hareketi'nin İran'daki temsilcisi Nasır Ebu Şerif, hareketin sadece işgal rejimi ‘İsrail’i ve destekçilerini düşman olarak gördüğünü belirterek, Filistin Yönetimi'nin rejimle işbirliği yapma eylemlerini eleştirdi ve Ramallah'ın düşmanla savaşmanın yolunu açması gerektiğini söyledi. 

Görüntülenme: 129 Tarih: 07 Kasım 2021 13:16
NASIR EBU ŞERİF'TEN ÖNEMLİ AÇIKLAMALAR

Filistin İslami Cihad Hareketi'nin İran'daki temsilcisi Nasır Ebu Şerif, Filistin halkının siyonist işgalcilere karşı birliğinin gerekliliğini vurgulayarak; "İslami Cihad, sadece siyonist rejimin ve onun Filistin halkına karşı 100 yıldır işlediği suçların düşmanıdır." dedi.

Nasır Ebu Şerif bugün gerçekleştirdiği açıklamada, "Biz halkımız için kıyam ettik ve işgalci saflarında yer alanlar dışında Filistin halkının hiçbir tabakasına düşmanlığımız yok. Şeyh Cerrah'taki işgalcilerin ırksal temizliğine ve insan hakları destekçilerinin gözleri önünde siyonist ırk ayrımcılığına karşıyız." diye belirtti.

Ebu Şerif, yerleşim yeri inşasına ve siyonist yerleşimcilerin Mescid-i Aksa başta olmak üzere kutsal mekanlara saygısızlığının son verilmesi ve Filistin halkının her yerde gaspçı düşmana karşı birlik olması çağrısında bulundu.

Filistin İslami Cihad Hareketi üyesi, Filistin Yönetimi'ne siyasi tutukluları serbest bırakması ve hareketin üyelerinin ve Batı Şeria'daki Filistinli savaşçıların gözaltılarını durdurması çağrısında bulundu ve bunların tutuklanmalarını kınadı.

Direniş Hareketi yetkisi, "Siyonist rejimle uzlaşanlara da bir mesaj gönderiyorum: Yazıklar olsun. Allah'ın gazab ettiği kimselerle dost olmayı nasıl kabul edersiniz. Bu sadece Müslüman, Arap, Filistin'e veya mukaddesata değil, Allah'a ve Resûlü'ne de ihanettir. Bu nedenle politikanızdan vazgeçin ve gaspçı işgalciye karşı Filistin halkının yanında olun." dedi.

rasthaber

Yorumlar