SİYONİST ANALİST: HAMAS DENİZ KOMANDOLARI GELECEKTEKİ SAVAŞTA İSRAİL'İ GAFİL AVLAYACAK

Siyonist analist, Hamas'ın denizdeki askeri gelişimini teyit ederek şunu vurguladı: Gelecekte yaşanacak savaşta, Kassam Tugayları komandolarının İsrail'i gafil avlamalarına karşı hazırlıklı olmalıyız. 

Görüntülenme: 366 Tarih: 26 Şubat 2021 13:20
SİYONİST ANALİST: HAMAS DENİZ KOMANDOLARI GELECEKTEKİ SAVAŞTA İSRAİL'İ GAFİL AVLAYACAK

Qodsna'nın haberine göre, Siyonist analist gelecekte yaşanacak savaşta İsrail'in Kassam Tugayları tarafından gafil avlanacağını vurguladı.

Yuni Ben Menahim, Hamas'ın askeri kanadı Kassam Tugayları komandolarının denizden nüfuz ederek İsrail için birçok tuzak hazırladığını duyurdu.

Ben Menahim açıklamalarına şunları ekledi: Kassam komandoları Gazze ile yaşanacak her çatışmada, Zikkim operasyonunda olduğu gibi İsrail'e karşı stratejik hamleler yapmak için hazırlanmıştır.

Bu siyonist analistin açıklamalarına göre Hamas, Gazze'nin Doğu sınırında inşa edilen yer altı duvarının ardından, uzman deniz kuvvetlerini Kassam'ın tünelerdeki en iyi kuvvetlerinin tercihi olarak görüyor.

Ben Menahim devam etti: Kassam Komandoları orduyu önümüzdeki savaşta yeni bir tuzakla karşı karşıya bırakmak için İsrail mevzilerine denizden sızmanın yollarını arıyor.

Ben Menahim, Kassam komandolarının, işgal topraklarındaki sahillere girebilmek, orada bir operasyon düzenlemek ve ardından da ülkenin derinliklerinde başka operasyonlar için stratejiler bulmaya çalışıyor.

Ben Menahim, Kassam komandolarının 2014 savaşındaki başarılarını ve Zikkim sahiline girip orduya ait bir üsse düzenlenen güvenlik operasyonunu hatırlattı.

Aynı şekilde Maariv gazetesi güvenlik uzmanı Tal Liyu Ram da bu konu hakkında, Hamas'ın son yıllarda deniz alanında askeri gücünü arttırmak için çok çalıştığını ve bunun da sahile nüfuz etmek için deniz komandolarının yaptığı operasyonlarda gözlemlendiğini belirtti.

Liyu Ram şunları ekledi: Hamas, savaş zamanında mücadele için deniz yolundan nüfuz etme projesine yatırım yapmak gerektiğini çok iyi anladı. Bu grup, Gazze'deki diğer silahlı gruplara kıyasla bu yolda daha fazla çalışıyor.

Liyu Ram şunları önemle belirtti: Hamas, takriben denize her açıdan hakim ve bu grubun karadaki üstünlüğü de tartışmasızdır. Ancak Hamas'ın deniz gücü daha çok artmıştır. Zira bu alandaki tüm gelişmeleri izliyor.

Bu Siyonist analist şöyle devam etti: Gazze Şeridi Güneyinde bulunan Han Yunus sahili karşısında batan İsrail askeri botu olayı çok önemlidir ve bu anormal bir durumdur. Bu olay hiçbir açıdan askeri çatışmaya girmemenin bizim ve Hamas'ın çıkarına olduğu bir dönemde yaşandı.

Bu Siyonist analist makalesinin bir başka bölümünde şöyle yazdı: HAMAS, deniz alanındaki becerilerini geliştirmenin yanında, gelişmiş silahlara ulaşmak için İsrail'i rahatsız eden operasyonlarına devam ediyor, buna ek olarak Hamas'ın drone'leri de var.

kudusgunu.com

Yorumlar