YAŞLI TİLKİ İNGİLTERE'DEN LÜBNANLI YETKİLİLERE TEHDİT: SALİH EL ARURİ'Yİ SINIR DIŞI ETMEZSENİZ BEYRUT VE LONDRA ARASINDAKİ İLİŞKİYİ UNUTUN

YAŞLI TİLKİ İNGİLTERE'DEN LÜBNANLI YETKİLİLERE TEHDİT: SALİH EL ARURİ'Yİ SINIR DIŞI ETMEZSENİZ BEYRUT VE LONDRA ARASINDAKİ İLİŞKİYİ UNUTUN

Siyonist rejim 'Kan' televizyonu yaptığı haberde; İsrail'in devamlı baskılarının ardından İngiltere devletinin Lübnanlı yetkililerin Hamas'ın Lübnan'daki temsilcisi Salih El Aruri'yi sınır dışı etmeleri için çaba harcadığına yer verdi.

Qodsna'nın Arabi21'den naklettiği habere göre kanalın siyaset muhabiri Gili Kohen haberin devamında şunları dile getirdi: İngilizler Lübnan Hükümetine iki seçenek sundu. Ülkenin yetkilileri Londra ve Beyrut'un birçok alandaki işbirliğinin devamlılığı ya da Hamas'ın Lübnan temsilcisi Salih El Aruri'yi sınır dışı etme seçenekleri arasından birini seçmeliler.

Kohen'in haberine göre, İngiltere Lübnan'a bu konu hakkında iyice düşünmeleri için zaman tanımış. El Aruri kısa bir süre önce Türkiye'den Beyrut'a taşındı. İngiltere'nin El Aruri'yi Lübnan'dan sınır dışı ettirmek için attığı bu adımının bölgede İsrail ve Amerika'nın menfaatinin temini doğrultusunda olduğu belirtiliyor.

Qodsna'nın haberine göre, Salih El Aruri işgal topraklarında Hamas'ın askeri kanadı İzzettin El Kassam Tugayının kuruluşunda çok önemli bir role sahiptir. El Aruri ömrünün 15 yılını Siyonist Rejim zindanlarında geçirmiştir. Buna ek olarak El Aruri Siyonistler tarafından Batı Şeria'daki İsrail aleyhine yapılan operasyonların bir numaraları sorumlusu olarak itham ediliyor.

Salih El Aruri birkaç hafta önce Hamas'ın üst düzey yetkililerinden oluşan bir heyetle İran'a ziyaret düzenledi ve bu ziyarette İran İslam İnkılabı Lideri Seyyid Ali Hamenei ile görüştü. Bu görüşmede işgal altındaki Filistin topraklarında yaşanan son gelişmeler ve ayrıca bölgenin güvenlik konusu ele alındı.

El Aruri İnkılap lideri ile yaptığı görüşmenin ardından İran Ulusal Güvenlik Yüksek Konseyi Sekreteri Ali Şemhani ve İnkılap Rehberinin Uluslararası İlişkiler Başdanışmanı Ali Ekber Velayeti ile de görüştü.

kudusgunu.com

Google+ WhatsApp

Bu Yazı ve Haberle ilgili yorumunuz...