TERÖRİST İSRAİL SURİYE'YE SALDIRDI

TERÖRİST İSRAİL SURİYE'YE SALDIRDI

Suriye İnsan Hakları Gözlemevi tarafından yapılan açıklamaya göre İsrail'in bugün (28 Haziran Pazar) Suriye'ye yönelik olarak gerçekleştirdiği hava saldırısında dokuz kişi hayatını kaybetti. Saldırının Suriye'nin doğusunda bir askeri mevkiyi hedef aldığı haber verildi. Bu saldırının siyonist işgal güçlerinin 24 saat içinde Suriye'ye yönelik olarak gerçekleştirdiği ikinci saldırı olduğu bildirildi. 
 
Gözlemevi tarafından yapılan açıklamada İsrail'e ait olduğu tahmin edilen uçakların Irak sınırındaki El-Bukemal şehrinin kırsal kesiminde bulunan bir askeri mevkiye saldırı düzenledikleri ve toplam 9 kişinin öldürüldüğü, bunlarla birlikte son 24 saat içinde gerçekleştirilen saldırıda öldürülenlerin sayısının 15'e yükseldiği, bundan önceki saldırının da dün gece saatlerinde gerçekleştirildiği belirtildi. 
 
Açıklamada öldürülenler arasında Suriye vatandaşlarının yanı sıra Suriye vatandaşı olmayanların da bulunduğu ve yaralılardan bazılarının durumlarının da ağır olduğu,  saldırıda bazı yerlerin de tahrip edildiği ifade edildi.
 
İşgal güçlerinin geçtiğimiz salı akşamı Suriye'nin güneyini ve doğusunu hedef alan saldırılarında da iki Suriye askeri öldürülmüş, beş eleman da yaralanmıştı.
 
Filistin Enformasyon Merkezi

Google+ WhatsApp

Bu Yazı ve Haberle ilgili yorumunuz...