TEMEL KARAMOLLAOĞLU SURİYE KONUSUNDA SİYONİST İSRAİL'İ İŞARET ETTİ

TEMEL KARAMOLLAOĞLU SURİYE KONUSUNDA SİYONİST İSRAİL'İ İŞARET ETTİ

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, "Gaza gelip yanlış kararlar almayalım. Suriye'yi vurmak yok etmek bize fayda sağlamaz. Suriye konusunda en büyük faydayı kim sağladı? İsrail” dedi.

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, partisinin Balgat'taki eğitim merkezinde düzenlediği basın toplantısında, gündeme dair önemli değerlendirmelerde bulundu. Beşşar Esad güçlerinin İdlib'de Mehmetçiğe yönelik saldırısını lanetleyen Karamollaoğlu, bu alandaki gelişmelerin endişe verici olduğunu, gerginliğin müzakere ve diyalogla çözülmesi gerektiğini söyledi. Karamollaoğlu, “Soçi ve Astana yok demek ister istemez savaşa sürüklenmek anlamına gelebilir. Türkiye’nin Suriye ile savaşa girmesini arzu eden çevrelerin taktiklerine dikkat edelim. Bizi beklemediğimiz yerden vurabilirler.” dedi.  

"BÖLGEDEKİ HER ÇATIŞMA BÖLGEYE ZARAR VERİR"

 

Saadet Partisi Lideri Karamollaoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan‘ın Suriye’deki gerilime yönelik yaptığı, “Soçi Mutabakatı’na bağlı kalmayacağız rejim güçlerini her yerde vuracağız” açıklamasını eleştirdi. Karamollaoğlu, “Soçi ve Astana geçerli değildir’ gibi ifadelerden çekinilmesi gerekiyor. Suriye’de istikrar için herkes birlikte çalışmalıdır. Bölgedeki her çatışma sadece bölgeye zarar vermektedir.” ifadelerini kullandı.

"ABD'YE HİÇBİR ZAMAN GÜVENİLMEZ"

Konuşmasında ABD Suriye Özel Temsilcisi James Jeffrey’nin Ankara'yı ziyaret etmesine de değinen Karamollaoğlu, “ABD’nin bölgede oynadığı oyunu tam olarak idrak etmezsek aldatıcı politikaları bizi yanlış politikalar uygulamaya teşvik eder. ABD’nin amacı ‘Büyük Ortadoğu Projesi’dir. Bu ABD’nin vazgeçilmez politikasıdır. ABD’ye hiçbir zaman güvenilmez.” dedi.

'SURİYE İLE SAVAŞMAK BİZE FAYDA SAĞLAMAZ'

Hükümetin Suriye konusunda aldığı kararları bir kez daha gözden geçirmesi gerektiğinin altını çizen Karamollaoğlu, “Bazen bizim askerlerimize saldırı oluyor. Bazen de bizden oluyor. Merak ediyorum biz veya birileri bu saldırının kimler tarafından yapıldığını biliyor mu? ABD’nin kışkırtması da olabilir. Bu hükümet yanlış yaptığı zaman uyarırız. Aldıkları doğru kararlarda yanlarında olduk ama Allah rızası için lütfen bir daha düşünün gaza gelip yanlış kararlar almayalım. Suriye'yi vurmak yok etmek bize fayda sağlamaz. Suriye konusunda en büyük faydayı kim sağladı? İsrail” diye konuştu.

MİLLİ GAZETE 

Google+ WhatsApp

Bu Yazı ve Haberle ilgili yorumunuz...