SİYONİST YERLEŞİMCİLERDEN MESCİDİ AKSA'YA BASKIN

SİYONİST YERLEŞİMCİLERDEN MESCİDİ AKSA'YA BASKIN

Yahudi yerleşimcilerden oluşan gruplar, dün sabah işgal güçlerinin ve özel kuvvetlerin yoğun güvenlik önlemleri altında Mescid-i Aksa’ya baskın düzenledi.
 
Kudüslü kaynakların verdiği bilgilere göre, Yahudi yerleşimcilerin bugün gruplar halinde Mescid-i Aksa’ya düzenledikleri baskına katılanların sayısı 334’e ulaştı.
 
Yahudilerce kutsal kabul edilen bayram günlerinin başlaması münasebetiyle fanatik Yahudi cemaatlerinin bugün Mescid-i Aksa’ya baskın düzenleme çağrıları yaptıkları kaydedildi.
 
Yahudi yerleşimcilerin Ramazan bayramının ardından Mescid-i Aksa’ya ilk kez bu sabah yeniden baskın düzenlediği bildirildi.
 
Fanatik Yahudi yerleşimciler dün gece Kudüs’ün Eski Belde semtinde arbede çıkarmış, olaylar Mescid-i Aksa’nın güneyindeki Silvan beldesine kadar uzanmıştı.
 
Mescid-i Aksa'yı Yahudiler ve Müslümanlar arasında zaman ve mekan bakımından ikiye bölme planları yapan işgal yönetimi, oldubitti yaparak bu planlarını hayata geçirebileceği zemini hazırlamaları için Yahudi yerleşimcileri Mescid-i Aksa'ya baskın düzenlemeye teşvik ediyor.
 
İşgal güçlerinin himayesinde Mescid-i Aksa'ya giren Yahudi yerleşimciler, bir süre avluda dolaştıktan sonra Es-Silsile Kapısı'ndan çıkıyor.
 
İşgal polisi Yahudi yerleşimcilerin Mescid-i Aksa'ya baskın düzenlemesine öğleden önce ve sonra olmak üzere iki ayrı zaman diliminde izin verirken, Yahudi yerleşimciler baskınlar için daha çok cemaatin az olduğu sabah saatlerini tercih ediyor.
 
Filistin Enformasyon Merkezi

Google+ WhatsApp

Bu Yazı ve Haberle ilgili yorumunuz...