SİYONİST YERLEŞİMCİLER MESCİDİ AKSA'YA BASKIN DÜZENLEDİ

SİYONİST YERLEŞİMCİLER MESCİDİ AKSA'YA BASKIN DÜZENLEDİ

Onlarca Yahudi yerleşimci bu sabah 1967 yılından bu yana işgalcilerin kontrolünde olan El-Mağaribe Kapısı’ndan girerek Mescid-i Aksa’ya baskın düzenledi.
 
Medya kaynakları, 107 İsraillinin bu sabah işgal güçlerinin yoğun güvenlik önlemleri altında Mescid-i Aksa’ya girdiğini bildirdi.
 
Kudüs’teki İslami Vakıflar Dairesi kaynakları, bu sabahki baskına 45 Yahudi yerleşimci ve 45 Yahudi din okulu öğrencisiyle 15 işgal hükümeti memurunun ve iki polisin katıldığını ifade etti.
 
Kaynaklar, işgal güçlerinin baskın boyunca Yahudi yerleşimcilere eşlik ettiğini ve baskına katılanların Mescid-i Aksa’nın avlusunda sözde heykel hakkında bilgi aldıklarını belirtti.
 
Mescid-i Aksa'yı Yahudiler ve Müslümanlar arasında zaman ve mekan bakımından ikiye bölme planları yapan işgal yönetimi, oldubitti yaparak bu planlarını hayata geçirebileceği zemini hazırlamaları için Yahudi yerleşimcileri Mescid-i Aksa'ya baskın düzenlemeye teşvik ediyor.
 
İşgal güçlerinin himayesinde Mescid-i Aksa'ya giren Yahudi yerleşimciler, bir süre avluda dolaştıktan sonra Es-Silsile Kapısı'ndan çıkıyor.
 
İşgal polisi Yahudi yerleşimcilerin Mescid-i Aksa'ya baskın düzenlemesine öğleden önce ve sonra olmak üzere iki ayrı zaman diliminde izin verirken, Yahudi yerleşimciler baskınlar için daha çok cemaatin az olduğu sabah saatlerini tercih ediyor.
 
Filistin Enformasyon Merkezi

Google+ WhatsApp

Bu Yazı ve Haberle ilgili yorumunuz...