SİYONİST YERLEŞİMCİLER FİLİSTİNLİLERİN ARAÇLARINI TAHRİP ETTİ

SİYONİST YERLEŞİMCİLER FİLİSTİNLİLERİN ARAÇLARINI TAHRİP ETTİ

Yahudi yerleşimciler dün sabah erken saatlerde Ramallah kentinin doğusunda Filistinlilere ait araçların lastiklerini tahrip etti.
Görgü tanıkları, Yahudi yerleşimcilerin bu sabah erken saatlerde Ramallah’ın doğusundaki Kefer Malik köyünde otomobillerin lastiklerini patlattığını, araçların kaportalarına ve duvarlara ırkçı sloganlar yazdığını söyledi.
Yahudi yerleşimcilerin dört aracın lastiklerini tahrip ettiğini bildiren görgü tanıkları, yerleşimcilerin ayrıca köydeki caminin duvarlarına da Filistinliler ve Araplar aleyhinde ırkçı sloganlar yazdığını ifade etti.
Fanatik Yahudi yerleşimcilerden oluşan “Bedel Ödetme” çetesi üyeleri dün de Nablus kentinin güneyindeki Aynabus köyünde Filistinlilerin mülklerine saldırmıştı.
İşgal güçleri himayesinde Batı Yaka'da terör estirmeyi sürdüren Yahudi yerleşimciler, her fırsatta Filistinlilere, evlerine ve işyerlerine saldırıyor, araçlarını ve ekili tarım arazilerini tahrip ediyor.
Yahudi yerleşimcilerin saldırılarına göz yuman işgal güçleri, baskınlar sırasında yerleşimciler ile Filistinliler arasında çatışma çıkması halinde duruma müdahale ederek Yahudi yerleşimcileri koruyor ve olay yerinden güvenli bir şekilde uzaklaşmalarını sağlıyor.
 
Filistin Enformasyon Merkezi

Google+ WhatsApp

Bu Yazı ve Haberle ilgili yorumunuz...