SİYONİST YERLEŞİMCİLER BU SABAH MESCİDİ AKSA'YA BASKIN DÜZENLEDİ

SİYONİST YERLEŞİMCİLER BU SABAH MESCİDİ AKSA'YA BASKIN DÜZENLEDİ

Onlarca Yahudi yerleşimci bu sabah işgal polisinin yoğun güvenlik önlemleri altında El-Mağaribe Kapısı’ndan girerek Mescid-i Aksa’ya baskın düzenledi.
 
Görgü tanıkları, 57 Yahudi yerleşimcinin bu sabah Mescid-i Aksa’ya girdiğini ve baskına katılanlar arasında işgal rejimi hükümeti tarım eski bakanı Uri Ariel’in de olduğunu bildirdi.
 
Yahudi yerleşimcilerin Mescid-i Aksa’nın avlusunda kışkırtıcı davranışlar sergileyerek doleştıkları ve yerleşimcilerden bazılarının ayin yapma girişiminde bulunduğu kaydedildi.
 
Mescid-i Aksa'yı Yahudiler ve Müslümanlar arasında zaman ve mekan bakımından ikiye bölme planları yapan işgal yönetimi, oldubitti yaparak bu planlarını hayata geçirebileceği zemini hazırlamaları için Yahudi yerleşimcileri Mescid-i Aksa'ya baskın düzenlemeye teşvik ediyor.
 
İşgal güçleri himayesinde Mescid-i Aksa'ya giren Yahudi yerleşimciler, bir süre avluda dolaştıktan sonra Es-Silsile Kapısı'ndan çıkıyor.
 
İşgal polisi Yahudi yerleşimcilerin Mescid-i Aksa'ya baskın düzenlemesine öğleden önce ve sonra olmak üzere iki ayrı zaman diliminde izin verirken, Yahudi yerleşimciler baskınlar için daha çok cemaatin az olduğu sabah saatlerini tercih ediyor.
 
Filistin Enformasyon Merkezi

Google+ WhatsApp

Bu Yazı ve Haberle ilgili yorumunuz...