SİYONİST WALLA SİTESİ: HAMAS GÜCÜNÜ İSRAİL HAVA KUVVETLERİNE İSPATLADI

SİYONİST WALLA SİTESİ: HAMAS GÜCÜNÜ İSRAİL HAVA KUVVETLERİNE İSPATLADI

Siyonist rejim askeri analistlerinden biri, Hamas'ın gücünü son çatışmalarda İsrail hava kuvvetlerine ve füzesavar sistemlerine ispatladığını vurguladı.

Qodsna'nın haberine göre Siyonist askeri analist Amir Bukhbut Walla'da şunları yazdı: Son çatışmalarda Hamas'ın füzeleri başarılı oldu, gücünü hava kuvvetleri ve İsrail hava savunma güçlerine ispatladı. Öyleki Hamas tarafından ateşlenen füzelerle 4 israilli öldü ve onlarcası da yaralandı.

Güvenlik kaynakları Hamas'ın şimdi yeni füzelerinin olduğunu ve dolayısıyla İsrailin artık farklı bir hava savunma sistemine ihtiyacı olduğunu duyurdu. Gazze'den Asdod şehrine ateşlenen kısa menzilli ve tahrip gücü yüksek füzelerin sayısı 117'ye ulaştı. Hamas bu saldırılarda kendi üretimi olan Rad ve Bedir'i kullandı.

Bukhbut açıklamalarına şu şekilde devam etti: Bu rezil yenilgi İsrail ordusunun, füzelerin isabet ettiği bölgenin coğrafi koordinatlarını belirlemedeki başarısızlığıydı; günlük ateşlenen ortalama füze sayısının artma ihtimali Hamas'ın 2014 savaşı ile mukayese edilmesini sağladı. Füzelerin isabet ettiği bölgenin belirlenmesi İsrail ordusu güney bölgesi komutanlığının sorumluluğundadır, hava kuvvetlerinin değil.

kudusgunu.com

Google+ WhatsApp

Bu Yazı ve Haberle ilgili yorumunuz...