SİYONİST ORDUNUN EMEKLİ MÜFETTİŞİ GENERAL YİTZHAK BRİCK’TEN İSRAİL KAMUOYUNU SARSAN AÇIKLAMALAR

SİYONİST ORDUNUN EMEKLİ MÜFETTİŞİ GENERAL YİTZHAK BRİCK’TEN İSRAİL KAMUOYUNU SARSAN AÇIKLAMALAR

Siyonist Rejim ordusunun emekli müfettişlerinden Yitzhak Brick, İsrail ordusunun savaşa hazır olmadığını belirterek, ‘Bir sonraki savaş İsrail tarihinin en zorlu savaşı olacak’ dedi.

Qodsna’nın haberine göre, Siyonist ordu askerlerinin savaşa hazır olmadığını bir kez daha vurgulayan Yitzhak Brick, İsrail’in bir sonraki savaşta günde yüzlerce füzeye karşılık vermeye hazır olması gerektiğini söyledi.

Brick, geçen sene yaz mevsiminde yayınlanan raporunda İsrail ordusunun savaşa hazır olmadığını ve ordunun yapısında ve eğitiminde yeniliğe gidilmesi gerektiğini belirtmişti.

Yitzhak Brick geçtiğimiz günlerde verdiği son radyo röportajında geçen sene yayınlanan raporuna dikkat çekerek şunları vurguladı: ‘Eğer ordu eleştirileri kabul etmez ve sorunlarla yüzleşmekten kaçınırsa Tanrı yardımcımız olsun. Önümüzdeki savaş İsrail tarihinin en kötü savaşı olacaktır. Bir günde 100 kg. ağırlığında hedefi tam isabet vuran 1000’den 2000’e kadar füze üzerimize yağmur gibi yağacaktır. Biz birkaç cephede piyade birliklerine ihtiyaç duyacağız. Fakat hali hazırda bizim böyle bir gücümüz yok.’

İsrailli devlet adamlarını da eleştiren General Brick ayrıca şunları söyledi: ‘Ben kabine üyeleriyle birebir görüşüyorum ve onların her birine bir saat vakit ayırıyorum. Sonunda görüyorum ki onlar ordu hakkında hiçbir şey bilmiyorlar. Bunlar kaderimizi belirleyecek kararlar alıyorlar ve fakat neredeyse hiçbir şeyden haberleri yok. Kabine üyelerinin amacı sadece siyasi hedeflerine ulaşmak.’

kudusgunu.com

Google+ WhatsApp

Bu Yazı ve Haberle ilgili yorumunuz...