SİYONİST MEDYA: HİZBULLAH İSRAİL'E YENİ BİR DARBE İNDİRMENİN PEŞİNDE

SİYONİST MEDYA: HİZBULLAH İSRAİL'E YENİ BİR DARBE İNDİRMENİN PEŞİNDE

Siyonist medya, Hizbullah'ın İsrail'e yeni bir darbe indirme çabası içinde olduğunu ve yeni bir operasyonun başlamasından korkan İsrail'in patriot sistemini harekete geçirdiğini yazdı.

Qodsna, siyonist rejim televizyonu Kanal13'ten şunları aktardı: İsrail ordusunun değerlendirmelerine göre, Lübnan Hizbullah'ı, kuzeydeki İsrail hedeflerine karşı yeni bir saldırı düzenleyecek. Haberde ayrıca Lübnan Hizbullah'ının son olaylardaki başarısızlığından dolayı yeni bir denklem kurmanın peşinde olduğu iddia edildi.

Siyonist rejim, kısa bir süre önce Hizbullah'ın Lübnan sınırında bulunan Avivim bölgesinde düzenlediği operasyonlarda herhangi bir can kaybının yaşanmadığını ve İsrail ordusunun 100 füze ve top atışıyla karşılık verdiğini de iddia etmişti.

Ancak Lübnan Hizbullah'ı operasyon sonrasında resmî bir açıklama yaparak İsrail ordusuna ait askerî bir aracı imha ettiklerini ve birkaç askerin yaralandığını ve birkaçının ise öldüğünü duyurmuştu.

Siyonist Maariv gazetesi ise dünkü sayısında; Lübnan ve Suriye'nin kuzey sınırındaki patriot savunma sisteminin harekete geçirildiğini yazdı. Gazete haberinde ayrıca şunlara da yer verdi: Bu girişimler, İsrail'in İran ve Lübnan Hizbullah'ının küçük İHA'larla gerçekleştirecekleri olası hava sahası ihlali ile ilgili değerlendirmelerinin sonucunda söz konusu edilmektedir. Halbuki Lübnan sınırlarındaki güvenlik durumu normale dönmüştü.

kudusgunu.com

Google+ WhatsApp

Bu Yazı ve Haberle ilgili yorumunuz...