SİYONİST MAHKEME SİLVAN'DA FİLİSTİNLİLERE AİT ONLARCA EVİN YIKILMASINA KARAR VERDİ

SİYONİST MAHKEME SİLVAN'DA FİLİSTİNLİLERE AİT ONLARCA EVİN YIKILMASINA KARAR VERDİ

İsrail işgal yönetiminin Kudüs'teki Merkez Mahkemesi, Kudüs'ün Silvan mahallesinde onlarca Filistinli ailenin evinin doğal koruma alanında olduğu iddiasıyla yıkılmasına karar verdi.
 
Siyonistlere ait Haaretz gazetesinin yayınladığı habere göre mahkemenin kararı Kudüs'te Yasul vadisiyle Silvan mahallesi ve Ebu Tur arasında bulunan onlarca evi kapsıyor. Bu evlerde yüzlerce Filistinli ikamet ediyor.
 
Gazete mahkemenin, işgal yönetimine bağlı Kudüs Belediyesi'nin "Barış Korusu" içinde bulunduğu iddiasıyla söz konusu vadide bulunan Filistinlilerin evlerinin yıkılması talebiyle açtığı davayı onayladı.
 
Kudüs Belediyesi, aynı bölgede bulunan El-Ad yahudi yerleşimi derneğinin inşa ettiği yahudi yerleşimcilere ait evlerin ise yıkım işleminden müstesna tutulmasını da mahkemeye kabul ettirdi.
 
Mescidi Aksa'nın çok yakınında bulunan Silvan Mahallesi çok yoğun bir şekilde yahudi saldırısına maruz kalıyor. El-Ad adlı yahudi yerleşim derneği bu bölgeyi ele geçirmek için sürekli yeni yahudi yerleşim birimleri inşa ettiriyor. İşgal belediyesi de bölgedeki Filistinlileri göçe zorlamak amacıyla sürekli evlerini yıkıyor.
 
 Filistin Enformasyon Merkezi

Google+ WhatsApp

Bu Yazı ve Haberle ilgili yorumunuz...