SİYONİST MAHKEME FİLİSTİNLİ KADIN YAZAR LEMA HATIR'A 13 AY HAPİS CEZASI VERDİ

SİYONİST MAHKEME FİLİSTİNLİ KADIN YAZAR LEMA HATIR'A 13 AY HAPİS CEZASI VERDİ

İşgal rejimi Ofer askeri mahkemesi, El-Halil kenti sakinlerinden 42 yaşındaki Filistinli kadın yazar Lema Hatır’a 13 ay fiili hapis ve 4 bin şikel para cezası verdi.
 
Filistin Esirler ve Özgürlüğe Kavuşanlar Heyeti avukatı Ekrem Simmara, Hatır’ın Ağustos ayında serbest bırakılmasının beklendiğini söyledi.
 
Filistinli kadın yazar Lema Hatır, 24 Temmuz 2018’de gece geç saatlerde El-Halil’deki evine baskın düzenleyen işgal güçlerince gözaltına alındı.
 
Evli ve beş çocuk annesi olan Hatır, gözaltına alındıktan sonra Askalan Cezaevi’nde 35 gün boyunca ağır şartlarda sorguya çekildi ve işkencelere maruz kaldı.
 
İşgal yönetimi günlerce süren sorgulamanın ardından Filistinli kadın gazeteciyi Askalan Cezaevi’nden HaSharon Cezaevi’ne nakletti.
 
İşgal yönetiminin gazeteci yazar Lema Hatır aleyhinde birçok suçlamada bulunduğu fakat Hatır’ın kendisine yöneltilen suçların tümünü reddettiği kaydedildi.
 
Filistinli kadın yazar, Filistin Yönetimi güvenlik birimleri tarafından da birçok kez gözaltına alınmış ve ifade vermeye çağrılmıştı.
 
Filistin Enformasyon Merkezi

Google+ WhatsApp

Bu Yazı ve Haberle ilgili yorumunuz...