SİYONİST MAHKEME AİŞE RABİ'NİN KATİLİNİN SERBEST BIRAKILMASINA KARAR VERDİ

SİYONİST MAHKEME AİŞE RABİ'NİN KATİLİNİN SERBEST BIRAKILMASINA KARAR VERDİ

İşgal altındaki Lud şehrinde bulunan Merkez Mahkemesi bugün verdiği kararla Filistinli Aişe Rabi adlı kadını şehit eden katilin serbest bırakılmasına hükmetti. Ancak katilin yarına kadar gözetim altında tutulacağı bildirildi.
 
Siyonistlere ait medya organlarında mahkemenin, savcılığın cinayetle ilgili olarak verdiği bilgiler ile Filistinli bayan şehit Aişe Rabi'nin otopsisi sonucu elde edilen bilgiler arasında çelişkiler bulunmasını gerekçe gösterdiği belirtildi.
 
Siyonistlere ait Walla haber sitesinin yayınladığı habere göre Ebu Kebir'deki Adli Tıp Enstitüsü doktoru Hein Kogel'in sunduğu raporun incelendiği mahkeme oturumunda rapordaki bilgilerin değerlendirildiği ve raporda; Rabi'nin kafasında görülen yaraların iddianamede belirtildiği şekilde bir kaya atma ile oluşabilecek yarayla uyuşmadığının belirtildiği ifade edildi.
 
Walla sitesinin haberine göre, başsavcılığın talebi üzerine başsavcının sunduğu temyiz talebinin incelenmesi için suçlanan kişinin serbest bırakılması işleminin yarına kadar ertelenmesine karar verildi.
 
İsrail haber kaynaklarının verdiği bilgilere göre savcılık ve polis suçlanan kişi (16 yaşında) aleyhindeki iddialarında şehit Rabi'nin arabasına atılan kayada bulunan DNA örneğine dayandılar.
 
Olayla irtibatlı oldukları düşünülen dört kişi ise daha önce serbest bırakılmış ve ev hapsine mahkûm edilmelerine karar verilmişti.
 
Savcılık iddianamesinde henüz 16 yaşında olan şahsın Rabi'nin aracına doğru iki kg ağırlığında kaya attığı belirtiliyor. İddianamede ayrıca saldırının Arap düşmanlığından kaynaklanan ırkçı düşünceyle gerçekleştirildiği ifade ediliyor.
 
İşgal yönetiminin iç istihbarat örgütü Şabak saldırıyla ilgili olarak Batı Yaka'nın kuzeyindeki bir yahudi yerleşim merkezinde bulunan dini okulda okuyan beş genci tutuklamıştı.
 
Olayda Aişe Rabi şehit olmuş, kocası da yaralanmıştı.
 
 Filistin Enformasyon Merkezi

Google+ WhatsApp

Bu Yazı ve Haberle ilgili yorumunuz...