SİYONİST İSRAİL HAVA KUVVETLERİ KOMUTANI LÜBNAN'I YERLE BİR ETMEKLE TEHDİT ETTİ

SİYONİST İSRAİL HAVA KUVVETLERİ KOMUTANI LÜBNAN'I YERLE BİR ETMEKLE TEHDİT ETTİ

Siyonist Rejim Hava Kuvvetleri Komutanı Tam Bar şunları söyledi: Önümüzdeki savaşta sadece Hizbullah'ı değil tüm Lübnan'ı hedef alacağız ve bu ülkenin altyapısını yıkmak çok kolay olacak.
Qodsna’nın haberine göre Siyonist Rejim Hava Kuvvetleri Komutanı geçtiğimiz günlerde Maariv gazetesi ile yaptığı söyleşide Lübnan devletini İşgal altındaki Filistin topraklarının kuzey sınırındaki gerilimlerden sorumlu tutarak şu iddiada bulundu: Hizbullah Lübnan Devleti'nin ayrılmaz bir parçası olduğundan dolayı artık Lübnan Devleti ve bu grup arasında bir ayrım gözetilemez.
Siyonist komutan tehditlerine şunları ekledi: Lübnan altyapısı (önümüzdeki savaşta) İsrail ordusunun planlarının bir kısmını oluşturacak. 
Tam Bar Siyonist Rejim Ordusunun gücünü büyük göstererek şu iddiada bulundu: Önümüzdeki savaş kader belirleyici bir savaş olacak ve onun yaktığı ateş geçmiş savaşlardan daha geniş olacaktır.
Ordunun sahip olduğunu ileri sürdüğü öldürücü güç ile tamamen farklı bir donanımla ikinci Lübnan savaşına gireceklerini iddia eden Tam Bar açıklamalarına şunları da ekledi: Füzelerimizle Hizbullah'ın gücünü saf dışı bırakacağımıza inanıyoruz. 
Siyonist Rejim Hava Kuvvetleri Komutanı bu tehdit ve açıklamaları ileri sürerken Filistin Direniş Gruplarının Tel Aviv tarafından Gazze'ye yapılan saldırıya verdiği çarpıcı cevabın ardından Siyonist Rejim ateşkesi kabul etmek zorunda kaldı.
Filistin Direniş Grupları ve Siyonist Rejim arasındaki çatışma cumartesi günü rejimin savaş helikopteri ile Gazze'deki yerleşim yerlerine saldırmasıyla başladı ve direnişin pazartesi sabahı verdiği çarpıcı cevapla ve BM, Mısır ve Katar'ın arabuluculuğu ile savaş durduruldu.
Siyonist Rejim komutanlarının açıklamalarına göre, geçtiğimiz günlerde Gazze'den İsrail'e 600 füze ateşlendi.

kudusgunu.com

Google+ WhatsApp

Bu Yazı ve Haberle ilgili yorumunuz...