SİYONİST GÜÇLERDEN MESCİDİ AKSA'YA GECE BASKINI

SİYONİST GÜÇLERDEN MESCİDİ AKSA'YA GECE BASKINI

Siyonist işgal güçleri mübarek Ramazan ayında üçüncü gece kutsal Mescidi Aksa'yı basarak itikafa girmiş olanları zorla dışarı çıkardılar.
 
Cumartesi ve Pazar geceleri Mescidi Aksa'yı basarak itikafa girenleri zorla dışarı çıkaran işgal güçleri dün gece yine baskın düzenleyerek itikafa girmiş olanları zorla ve şiddete başvurarak dışarı çıkardılar.
 
Kudüs'teki kaynakların verdiği bilgilere göre komiserlerden ve polis güçlerinden oluşan bir grup Mağribliler Kapısı'ndan Mescidi Aksa'ya baskın düzenledi ve doğrudan Kıbli Mescidi'nin önüne gelerek burada namaz kılanları mescidi terk etmeye zorladılar.
 
İşgal güçlerinin itikaf edenleri dışarı çıkarmak amacıyla Mescidi Aksa'ya baskın düzenledikleri ilk gece olan Cumartesi gecesi İslami Vakıflar İdaresi, Mescidi Aksa'nın bitişiğindeki Sa'diye mahallesinde yer alan Kırmızı Minare Camisi'ni açarak itikaf edenlerin geceyi burada geçirmelerine imkân vermişti.
 
Ramazan'ın başlangıcından beri binlerce kişi yatsı ve teravih namazlarını Mescidi Aksa'da kılmak için buraya toplanıyor. O yüzden yatsı ve teravih namazlarında bu caminin içinde ve çevresinde büyük bir kalabalık oluşuyor. İçlerinden onlarca kişi de itikafa girmek amacıyla namazdan sonra camide kalmak istiyor. Ancak üç gecedir işgal güçleri baskınlar düzenleyerek onları zorla çıkarıyor ve itikaflarını sürdürmelerine fırsat vermiyor.
 
Filistin Enformasyon Merkezi

Google+ WhatsApp

Bu Yazı ve Haberle ilgili yorumunuz...