SİYONİST GÜÇLER FİLİSTİNLİLERE AİT TESİSLERİ YIKTI

SİYONİST GÜÇLER FİLİSTİNLİLERE AİT TESİSLERİ YIKTI

İşgal güçleri dün El-Halil kentinin güneyinde yer alan Yatta beldesine bağlı El-Mesafer Eş-Şarkiyye’nin Hılletu’d-Dab’a bölgesinde Filistinlilere ait iki tesisi yıktı.
Irkçı Ayrım Duvarı ve Yahudi Yerleşimiyle Mücadele Komiteleri Koordinatörü Ratib El-Cebur, işgal güçlerinin Hılletu’d-Dab’a bölgesine baskın düzenleyerek yıkıma başladığını söyledi.
El-Cebur, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, işgal güçlerince yıkılan tesislerin Muhammed Ali Cabir Ed-Debabise’ye ait olduğunu ve Ed-Debabise’nin ailesinin 10 kişiden oluştuğunu bildirdi.
Mesafer Yatta bölgesinin sürekli olarak işgal güçlerinin ve Yahudi yerleşimcilerin baskınlarına maruz kaldığı, işgalcilerin stratejik bölgede yaşayan Filistinlileri kovarak arazilerine el koymak istedikleri kaydedildi.
Filistinli ailelere inşaat izni vermeyen işgal yönetimi, Filistinlilerin yeni inşa ettikleri ya da genişlettikleri evlerini, barakalarını ve dükkanlarını ruhsatsız inşa edildiği gerekçesiyle yıkıyor.
Bir yandan Filistinlilerin evlerini ve dükkanlarını yıkan işgal yönetimi, diğer yandan da uluslararası toplumun tepkilerine rağmen Filistinlilerden gasp edilen topraklar üzerinde Yahudi yerleşimciler için yeni konutlar inşa etmeyi sürdürüyor.
 
 Filistin Enformasyon Merkezi

Google+ WhatsApp

Bu Yazı ve Haberle ilgili yorumunuz...