SİYONİST ASKERLER BATI YAKA'DA BİRÇOK BÖLGEYE BASKIN DÜZENLEDİ

SİYONİST ASKERLER BATI YAKA'DA BİRÇOK BÖLGEYE BASKIN DÜZENLEDİ

Filistin halkına yönelik baskılarını ve zulmünü Ramazan ayında da sürdüren işgal güçleri bu sabah erken saatlerde Batı Yaka’nın çeşitli bölgelerine baskın düzenledi ve 8 kişiyi gözaltına aldı.
 
İşgal güçleri Selfit’in batısındaki Ez-Zaviye beldesindeki bir evde yapılan arama sırasında silah ele geçirildiğini öne sürdü.
 
İşgal güçlerinin Kalkiliya’nın doğusundaki Azun beldesi sakinlerinden 5 işçiyi bindikleri aracı Selfit yakınlarında durdurarak gözaltına aldı.
 
İşgal güçlerince gözaltına alınan işçilerin Uday Semir Ebu Heniyye, Cafer Abdülkerim Selim, Muhammed Nidal Meşal Hüseyin, Lüey Enver Meşal Hüseyin ve Muhammed Munir Meşal Hüseyin olduğu ifade edildi.
 
İşgal güçlerinin ayrıca Beytlahim’in güneyindeki Beyt Feccar beldesi sakinlerinden Muhammed Ali Sevabite’nin aracına El-Halil’in kuzeyindeki El-Arrub Kampı girişinde el koyduğu belirtildi.
 
İşgal güçlerinin Selfit’in batısındaki Ez-Zaviye beldesinde esir Hamza Yakub Raddad’ın evine baskın düzenlediği ve evde arama yaptığı bildirildi.
 
Filistin halkına yönelik baskılarını sürdüren işgal güçleri her gün Batı Yaka ve Kudüs’te özellikle gece geç saatlerde ve sabahın ilk saatlerinde baskınlar düzenliyor.
 
Baskınlar sırasında evlerde ve işyerlerinde arama yapan işgal güçleri, evlerin altını üstüne getirerek eşyalara zarar veriyor ve ev sakinlerine kötü muamelede bulunuyor.
 
Filistin Enformasyon Merkezi

Google+ WhatsApp

Bu Yazı ve Haberle ilgili yorumunuz...