SİYONİST ASKERLER BATI YAKA'DA 5 MÜSLÜMANI ESİR ALDI

SİYONİST ASKERLER BATI YAKA'DA 5 MÜSLÜMANI ESİR ALDI

Siyonist işgalcilerin dün gece ve bugün sabahın erken saatlerinde Batı Yaka bölgesinde değişik yerlerde gerçekleştirdikleri baskınlarda 5 kişi tutuklandı.
 
İşgal ordusu tarafından yapılan açıklamalarda tutuklananların, yahudi yerleşimcilere ve işgal güçlerine karşı kitlesel eylemlere karışmalarından dolayı güvenlik teşkilatı tarafından aranan kişiler oldukları iddia edildi.
 
Verilen bilgilere göre işgal güçleri bugün sabahın erken saatlerinde gerçekleştirdikleri baskında Batı Yaka'nın kuzeyindeki Cenin'in güneyinde yer alan Arabe beldesinde iki genci tutukladılar. Yerel kaynakların verdiği bilgilere göre Arabe'ye sabaha doğru baskın düzenleyen işgal güçleri muhtelif evlerde aramalar yaptı. Bu aramalar esnasında Avad El-Hamran ve Vaddah Halil Eş-Şair adlı gençlerin de evlerinde arama yaptılar ve kendilerini tutukladılar.
 
İşgal ordusu tarafından yapılan açıklamada bu iki gencin Beytlahim'in güneyindeki Goş Atsabun yahudi yerleşim merkezine dokuz molotof kokteyli atmaktan sorumlu tutuldukları ileri sürüldü.
 
El-Halil'in kuzeyindeki Sair beldesinin Re'su'l-Arud mahallesinden de Muhammed Bacis El-Mutavver adlı çocuk evine baskın düzenlenerek tutuklandı.
 
Quds Pres Haber Ajansı'nın verdiği bilgilere göre işgal güçleri Beytlahim'in kuzeydoğusundaki Nahhalin beldesinde de Usame Şakarine adlı çocuğu tutukladılar.
 
Baskınlar esnasında bazı yerlerde Filistinlilerle işgalciler arasında çatışmalar çıktı.
 
 Filistin Enformasyon Merkezi

Google+ WhatsApp

Bu Yazı ve Haberle ilgili yorumunuz...