ŞEYH ALİ DAMUŞ: ABD'NİN İRAN'A YAPTIRIMLARININ NEDENİ BU ÜLKENİN FİLİSTİN DAVASINA DESTEK VERMESİDİR

ŞEYH ALİ DAMUŞ: ABD'NİN İRAN'A YAPTIRIMLARININ NEDENİ BU ÜLKENİN FİLİSTİN DAVASINA DESTEK VERMESİDİR

Hizbullah Yürütme Konseyi Başkan Yardımcısı, Amerika’nın ve bu ülkenin Trump başkanlığındaki hükümetinin bölge ülkelerine ve halkına karşı saldırılarına aynı şekilde devam ettiğini ve Trump’ın aldığı kararların ve yaptığı eylemlerin tamamının herkesi hedef aldığını vurguladı.

Hizbullah Yürütme Konseyi Başkan Yardımcısı Şeyh Ali Damuş, Amerika’nın ve bu ülkenin Trump başkanlığındaki hükümetinin bölge ülkelerine ve halkına karşı saldırılarına aynı şekilde devam ettiğini ve Trump’ın aldığı kararların ve yaptığı eylemlerin tamamının herkesi, kutsalları ve hakları hedef aldığını, Amerika hükümetinin Kudüs’ü resmi olarak Siyonist Rejimin başkenti tanımakla ve bu rejimin Suriye’nin Golan tepelerine hakimiyetini açıklamakla ve aynı zamanda İran Devrim Muhafızlarını terörist bir grup olarak adlandırmakla, saldırılarına devam ettiğini vurguladı.

Şeyh Ali Damuş, “Bu eylemler Amerika’nın bölge ülkeleriyle olan düşmanlığının ve kininin boyutunu ortaya koymaktadır ve bölge halkına, topraklarının, kutsallarının ve haklarının bu ülke tarafından küçük sayıldığını ve görmezden gelindiğini göstermektedir” dedi.

Hizbullah Yürütme Konseyi Başkan Yardımcısı ayrıca şu ifadelerde bulundu: ‘Amerika bütün direniş hareketlerine, onları destekleyenlere, İsrail ve onun açgözlülüğü karşısında duran ve Amerika’nın bölgedeki yeni işgal planlarını kabul etmeyenlere karşı komplo kurmakta ve düşmanlık beslemektedir.

Amerika bugün İran’ı, Filistin meselesine olan desteği ve bu konudaki duruşu, bu ülkenin bölgede Amerika ve Siyonist planlara karşı çıkması, bölge halkını ve onların haklarını ve direniş hareketlerini desteklemesi, Lübnan’dan Suriye, Irak, Filistin ve Yemen’e kadar direniş ekseninin bölgede karşı karşıya olduğu Amerika ve uşaklarına karşı kazandığı başarı ve zaferlerde rol oynaması nedeniyle yaptırımlarının hedefi kılmıştır.

Amerika’nın bu eylemlerdeki amacı, halkları ve bölge ülkelerini Amerika’nın şartları ve iradesi karşısında teslim kılmak ve bölge ülkelerine ve halkına, haklarından, topraklarından ve onurlarından vazgeçmeleri, İsrail’in işgali karşısında tamamen teslim olmaları ve Filistin’in kalan kısmını da Siyonist Rejime takdim eden Yüzyılın Anlaşmasını kabul etmeye zorlamaktır.

Amerika ve İsrail’in yeni Ortadoğu oluşturma konusunda büyük hayalleri vardır ve bu planda İsrail temel bir rol oynayarak bölgedeki en güçlü taraf oluyor ama bölge ülkeleri ve direniş hareketleri bu plan karşısında duracak ve aynı Suriye’de ve diğer bölgelerde olduğu gibi bu planı da başarısızlığa uğratacaklardır .

Amerika bölgedeki bütün yıkımların ve hakların çiğnenmesinin sorumlusudur. Amerika’nın müdahalesi, Afganistan’da, Irak’ta, Suriye’de ve Yemen’de yıkımlara, milyonlarca mültecinin acı çekmesine ve Arap ve İslam Dünyasında binlerce kişinin öldürülmesine ve yaralanmasına neden olmuştur. Amerika bugün de yeni Arap ülkelerini savaşa sokmaya çalışmakta ve aynı diğer ülkeleri de de suistimal ettiği gibi, Sudan’da, Cezayir’de ve diğer bölgelerdeki halk hareketlerini yıkım ve fitne ateşini alevlendirmek için suistimal etmeye çalışmaktadır.

Lübnanlılar Amerika’nın müdahaleleri nedeniyle başkalarının başına gelenlerden ders çıkarmalı ve Amerika’nın kışkırtıcı eylemlerini dikkate almamalıdır. Çünkü bu kışkırtıcı eylemlerin amacı, Lübnanlılar arasında fitne çıkarmak ve Lübnan’ı savaş girdabına sokmaktır ve Amerika daha önce bu girdaba Suriye ve diğer ülkeleri sokmuştur.’

rasthaber

Google+ WhatsApp

Bu Yazı ve Haberle ilgili yorumunuz...