ÖNÜMÜZDEKİ GÜNLERDE GAZZE'DE DÜZENLENECEK MİTİNGE SÜRPRİZ BİR İSİM KATILACAK

ÖNÜMÜZDEKİ GÜNLERDE GAZZE'DE DÜZENLENECEK MİTİNGE SÜRPRİZ BİR İSİM KATILACAK

Filistin İslami Direniş Hareketi (Hamas) liderlerinden Halil el-Hayye, Batı Şeria’da yer alan gayrimeşru Yahudi yerleşim birimlerinin ilhak planına karşı mücadelede atılacak adımlara dair son derece önemli açıklamalarda bulundu.
 
Filistin İslami Direniş Hareketi’nin (Hamas) Siyasi Birim üyesi Halil el-Hayye, işgal rejiminin ilhak planı ve ABD Başkanı Donald Trump’ın ilan ettiği Yüzyılın Anlaşması karşısında tüm çabaların birleşmesinin devamı olarak, önümüzdeki birkaç gün içinde abluka altındaki Gazze Şeridi’nde ortak gösteri düzenleme kararı alındığını duyurdu.
 
El-Hayye yaptığı basın açıklamasında, gösteriye Filistin halkının çeşitli kesimlerinden temsilcilerin katılacağını ve bunun resmi uluslararası ortaklıklar ve konuşmalar içereceğini belirtti.
 
El-Hayye, yapılacak ortak gösteriye Filistin Yönetimi Başkanı Mahmud Abbas ile Hamas Siyasi Birim Başkanı İsmail Heniye’nin de katılacağını ve konuşma yapacaklarını duyurdu.
 
Bunlara ilaveten el-Hayye açıklamasında, ”Söz konusu ortak gösteri, halkımızın tarihi haklarını tasfiye etmeyi hedefleyen Yüzyılın Anlaşması ve ilhak projelerine karşı bütün Filistinlilerin her yerde tüm güçleriyle birleştiklerinin bir göstergesi olacaktır.” ifadelerini kullandı.
 
Filistin Enformasyon Merkezi

Google+ WhatsApp

Bu Yazı ve Haberle ilgili yorumunuz...