NAİM KASIM: ABD'NİN SURİYE'YE SAVAŞ AÇMASINDAKİ HEDEFİ BATI ASYA'YI İSRAİLLİLEŞTİRMEKTİ

NAİM KASIM: ABD'NİN SURİYE'YE SAVAŞ AÇMASINDAKİ HEDEFİ BATI ASYA'YI İSRAİLLİLEŞTİRMEKTİ

Hizbullah Genel Sekreteri Yardımcısı Şeyh Naim Kasım, Amerika’nın direniş eksenine karşı dayattığı ekonomik yaptırımların amacının bu eksene diz çöktürmek olduğunu ama bu isteklerine ulaşamayacaklarını söyledi.

Şeyh Naim Kasım şu ifadelerde bulundu: ‘Ekonomik yaptırım savaşıyla bize ve direniş eksenine diz çöktürmeye çalışıyorlar ama asla teslim olmayacağız. Direniş ve Lübnan’ı yapılandırma çabaları devam edecektir.’

Hizbullah Genel Sekreteri Yardımcısı, Amerika’nın İran Devrim Muhafızlarına karşı yaptırımlarını kınadı ve şunları söyledi: ‘İran Devrim Muhafızlarına karşı uygulanan yaptırımlar, onuru ve saygınlığı olan bağımsız bir ülkenin haklarına açıkça saldırmaktır.

İran, İmam Humeyni (ra) tarafından İslam Cumhuriyeti olarak şekillendiği günden beri Amerika’nın en zor eylemleriyle karşı karşıya kalmıştır ve bütün savaşlardan eskisinden daha güçlü olarak çıkmıştır. Şimdi de İmam Hamanei ‘nin liderliğinde, gayretli halkının desteği ve İran İslam Cumhuriyetinin varlığını her yerde savunan Devrim Muhafızları ile bu karşı karşıya olduğu girişimlerden de galip çıkacaktır.’

Şeyh Naim Kasım, Amerika’nın İran’a ve Devrim Muhafızlarına karşı yaptırımlarını destekleyenlerin geçmişte olduğu gibi yine umutsuzluğa düşeceklerini belirtti.

Hizbullah Genel Sekreteri Yardımcısı ayrıca şu ifadelerde bulundu: ‘Siyonist Rejim olmak üzere düşmanla savaş bitmedi ve bu rejim var olduğu sürece, Lübnan direnişi silahını bir kenara bırakmayacaktır.

Amerika’nın Suriye’ye karşı savaşının amacı, Batı Asya’yı İsraillileştirme planıydı ve aynı zamanda dünyada Amerikalıların tek taraflı olmasıydı ve bu amaçları nedeniyle Suriye’yi yok etmek istediler.

Amerika hükümeti şu an Suriye’de çözüm yoluna ulaşılmasını engellemeye çalışıyor. Çünkü Suriye’de güç dengesi Amerika’nın lehine değil. Amerika Suriye’de değişim olasılığına güveniyor ama istikamet gerçeği ve direniş ekseninin zaferleri, onların bu hayallerini yok ediyor.’

rasthaber

Google+ WhatsApp

Bu Yazı ve Haberle ilgili yorumunuz...