NAFİZ AZZAM OSLO ANLAŞMASININ SONUÇLARINI DEĞERLENDİRDİ

NAFİZ AZZAM OSLO ANLAŞMASININ SONUÇLARINI DEĞERLENDİRDİ

İslâmî Cihad Siyasî Büro Üyesi: 26 yıllık Oslo Anlaşması, Arapların Filistin meselesini desteklemedeki yetersizliklerinin zirvede oluşunun göstergesidir.

Qodsna'nın haberine göre; İslâmî Cihad Siyasî Büro Üyesi Şeyh Nafiz Azzam şunları söyledi: 26 yıl önce imzalanan Oslo Anlaşması, Arap camiasının Filistin meselesi karşısındaki acziyetini ve yetersizliğini gösteriyor.

Azzam, utanç verici Oslo Anlaşmasının 26. Yıl dönümü münasebetiyle şöyle konuştu: Bu anlaşma hata ve yanlışlarla doludur. Daha önce bu anlaşmanın kurucularından biri, mezkur anlaşmaya değinerek şöyle konuşmuştu: Bu anlaşma en kısa zamanda yenilgiye uğrayacaktır.

Azzam konuşmasının devamında, Kudüs'te bulunan Siyonist yerleşimci sayısını anlaşma öncesi koşullarla kıyaslayarak şu açıklamada bulundu: Anlaşma öncesi 1993'te Kudüs'te bulunan Siyonist yerleşimci sayısı sadece 252 bin ve Batı Şeria'da ise 100 bin iken, utanç verici anlaşmanın imzalanması ile birlikte işgal edilmiş Filistin topraklarındaki siyonist yerleşimci sayısı 2018'de 843 bine ulaşmıştır.

Azzam, Oslo Anlaşmanın imzalanmasının ardından Siyonist yerleşimci sayısındaki artışa dikkat çekerek açıklamalarına şunları ekledi: Oslo öncesi, Filistin topraklarının 136 bin hektarlık alanı gasp edilmişti. Ancak şu an 500 bin hektarlık toprağımız İsrail tarafından ele geçirilmiş durumda.

Azzam, Netanyahu'nun Ürdün Vadisi'ni İsrail'e ilhak etme vaadine karşı ise şöyle konuştu: Siyonistlerin işgal planı gizli ya da aşikâr devam etmektedir. Hâli hazırda, 1967'de tahrip edilen birçok Filistin köylerinde büyük yerleşkeler inşa edilmiştir.

İslâmî Cihad Siyasî Büro Üyesi, son olarak da Arapları, Filistin konusunda Washington ve Tel-Aviv'in siyasetlerine olan yakınlıkları hakkında uyararak şöyle konuştu: Tüm Filistinlilerden Amerika ve İsrail'in komplo ve oyunlarına karşı dimdik ayakta durmalarını istiyoruz.

kudusgunu.com

Google+ WhatsApp

Bu Yazı ve Haberle ilgili yorumunuz...