MUSTAZAFLAR CEMİYETİ AĞRI ŞUBESİ DÜNYA KUDÜS GÜNÜ'NDE BASIN AÇIKLAMASI YAPTI

MUSTAZAFLAR CEMİYETİ AĞRI ŞUBESİ DÜNYA KUDÜS GÜNÜ'NDE BASIN AÇIKLAMASI YAPTI

Dünya Kudüs Günü nedeni ile Mustazaflar Cemiyeti Ağrı Şubesi tarafından yapılan basın açıklamasında 'Siyonist işgal sonlanmadıkça acılarımız dinmeyecek, tefrika ve fitne son bulmayacaktır.' denildi.

Dünya Kudüs Günü nedeni ile Mustazaflar Cemiyeti Ağrı Şubesi tarafından basın açıklaması düzenlendi. Basın açıklamasını Mustzaflar Cemiyeti Ağrı Şubesi Başkanı Arif Yılmaz okudu.

Mescid-i Aksa'nın İslam coğrafyasındaki acıların ana merkezi olduğunu belirten Yılmaz, "Etrafıyla beraber bereketli kılınmış olan Mescid-i Aksa, Mescid-i Haram ve Mescid-i Nebevi'den sonra yeryüzündeki en faziletli mesciddir. İslam coğrafyasındaki acıların ana merkezi olan siyonist işgal sonlanmadıkça acılarımız dinmeyecek, tefrika ve fitne son bulmayacaktır. Tarih boyu İslam milletlerine olmadık zulümler yapan, acılar yaşatan israiloğulları, bugün başta Kudüs olmak üzere coğrafyamızın hemen her yerinde akan kanın asıl müsebbibidir." dedi.

İslam ülkelerinin harekete geçmesi çağrısında bulunan Yılmaz, İslam ülkelerinin terör çetesini tanımaktan vazgeçmeleri gerektiğini belirtti.

"Filistin olacağız, Kudüs, Gazze olacağız"

Yılmaz, "Bugün yürüttüğümüz mücadelemiz günden güne büyüyecek ve sömürgeci ABD ile siyonistleri bozguna uğratacaktır. Filistin olacağız, Kudüs, Gazze olacağız, Irak, Suriye olacağız. Afganistan, Lübnan, Keşmir, Çeçenistan olup zalimlerin başlarına ateşler gibi yağacağız. Yeter ki birlik ve bütünlüğümüz olsun. Yeter ki kardeşliğimiz pekişsin." ifadelerini kullandı.

"Artık silkinmenin vakti gelmedi mi?"

Siyonist işgalcilerin işgal ve katliamlarına karşı sessiz kalınmaması gerektiğini vurgulayan Yılmaz, "İslam beldelerinin ve kutsallarımızın çiğnendiği artık yetmez mi? Toprağı bedenlerimizle ve kanlarımızla doyurduğumuz artık yetmez mi? Bütün bu suskunluk neden? Olup biten mezalimi sadece izlemek neden? Çocukların, kadınların çığlıklarına duyarsız kalmak neden? Artık silkinmenin vakti gelmedi mi? Birlik olmanın, küfrün tüm şubelerine karşı tek cephede mücadele etmenin vakti gelmedi mi?" diye sordu. 

Yılmaz, "Hz Muhammed'in ümmeti olan bizler, zillet içerisinde yaşayamayız. Başta Kudüs ve Mescid-i Aksa olmak üzere tüm mukaddes beldelerimiz ile işgal altındaki tüm coğrafyamız için direnmeliyiz. Bugün yürüttüğümüz mücadelemiz günden güne büyüyecek ve sömürgeci ABD ile siyonistleri bozguna uğratacaktır. Allah'a gerçek manada iman edenler kâinata meydan okurlar. Bugün bu meydanda tüm benliğimizle zalimlere ve onların yerli işbirlikçilere meydan okuyoruz. Ve buradan tüm zalimlere sesleniyoruz: Sakın bizi bu meydandan ibaret sanmayın. Derinden gelen çığlığımızın kulaklarınızda yankılanacağı günler uzak değildir. Yeter ki birlik ve bütünlüğümüz olsun. Yeter ki kardeşliğimiz pekişsin." şeklinde konuştu. (Ömer Adıgüzel-İLKHA) 

ABD'nin Fars Körfezindeki güçlerinde hareketlilik

ABD'nin Fars Körfezindeki güçlerinde hareketlilik
 

Google+ WhatsApp

Bu Yazı ve Haberle ilgili yorumunuz...