LÜBNAN ŞİİLERİ YÜKSEK MECLİSİ BAŞKANI: FİLİSTİN ÖZGÜR OLANA DEK SİYONİST İSRAİL'E KARŞI MÜCADELE SÜRECEK

 

Görüntülenme: 3829 Tarih: 24 Mayıs 2020 07:05
LÜBNAN ŞİİLERİ YÜKSEK MECLİSİ BAŞKANI: FİLİSTİN ÖZGÜR OLANA DEK SİYONİST İSRAİL'E KARŞI MÜCADELE SÜRECEK

Lübnan Şiileri Yüksek Meclisi başkanı ve Hizbullah hareketi yürütme üyesi Abdulemir Kabelan, Filistin topraklarının özgürlüğüne kadar siyonist İsrail'e karşı mücadelenin süreceğini söyledi.

Dünya Kudüs Günü münasebetiyle konuşan Abdulemir Kabelan, Filistin topraklarının tek çözüm yolununu direniş olduğunu belirterek,  siyonist rejimin Şeytan olduğunu ve bu rejimle uzlaşının ve ilişkinin haram olduğunu  zira bu rejimin cinayet ve işgalden başka bir iş yapmadığını söyledi.

Bu arada Hizbullah hareketinin yürütme konseyi üyesi Şeyh Nebil Kavuk da, Kudüs Günü'nün bu yıl şehit Süleymani'nin yokluğunda farklı ve mahzun olduğunu  belirtirken şehit Süleymani'nin Güney Lübnan'ın işgalden kurtarılması ve 2000 yılında siyonistlerin firarında  önemli rolünün olduğunu söyledi.

 

Şeyh Nebil Kavuk, düşmanın general  Süleymani'nin şehadetinden sonra direnişin zayıflayacağı gibi bir hesap yaptığını ama direniş komutanlarının video konferansı yoluyla oturumları ve Kudüs'e desteklerinin düşmana, şehitlerin yolunun kararlı bir şekilde sürdüğünün ve bugün direnişin daha bir insicam içinde olduğunun ilanı olduğunu bildirdi.

parstoday

Yorumlar