KORSAN İSRAİL ORDUSU GAZZE'YE SALDIRDI

KORSAN İSRAİL ORDUSU GAZZE'YE SALDIRDI

İsrail işgal güçleri bugün öğle saatlerinde Gazze bölgesinin güneyinde, direnişe ait bir gözetleme noktasına gece gerçekleştirdiği topçu saldırısından birkaç saat sonra tekrar saldırı düzenledi.
 
Ayrıca işgal uçaklarının Gazze Şeridi'nin doğusunda sınırdaki tellere yakın bir bölgede bir işgal devriyesinin üzerine insansız hava aracı (drone) gönderdikleri iddiasıyla Filistinli gençlere yönelik saldırı düzenlediği haber verildi.
 
Bir başka saldırının da Gazze'nin güneyindeki Rafah'ın doğusunda direnişe ait gözetleme noktasına toplarla yapıldığı belirtildi. Burada şehrin doğusunda alan izleme noktasına yönelik olarak da hava saldırısı düzenlendiği haber verildi.
 
İşgal ordusu adına açıklama yapan kişi olayların ardından, bir askeri uçağın Gazze bölgesinin güneyinde sınır tellerine yakın yerde drone gönderen Filistinli gençlere yönelik saldırı düzenlediğini söyledi.
 
İşgal güçleri Gazze çevresindeki yahudi yerleşim merkezlerine beş füze atıldığı iddiasıyla gece de Gazze'nin doğusunda iki ayrı bölgeye havadan ve karadan saldırı düzenlemişti.
 
Filistin Enformasyon Merkezi

Google+ WhatsApp

Bu Yazı ve Haberle ilgili yorumunuz...