KORSAN İSRAİL'DEN SURİYE'NİN HAMA KENTİNE HAVA SALDIRISI

KORSAN İSRAİL'DEN SURİYE'NİN HAMA KENTİNE HAVA SALDIRISI

Suriye resmi televizyonu bugün sabah yayınladığı haberlerde İsrail uçaklarının Hama yakınlarında bir askerî mevziye yönelik saldırıda bulunduklarını ancak Suriye hava savunma güçlerinin füzelerden bazılarını hedef aldığını ve düşürdüğünü iddia etti.
 
Suriye Haber Ajansı (SANA) ve Suriye televizyonu İsrail uçaklarının Hama'nın kırsalında bulunan Misyaf şehri civarındaki bazı askeri mevzileri hedef aldığını haber verdi. Füzelerden bazılarının hedeflerine ulaşmadan düşürüldüğü ancak maddi hasarlar meydana geldiği ve üç askerin de yaralandığı belirtildi.
 
Diğer yandan resmi olmayan kaynaklar, İsrail uçakları tarafından Masyaf'ta 'İranlı milislere ait' Talai kampının yer aldığı Şeyh Gadban bölgesinin vurulduğunu öne sürdü.
 
İsrail'in Suriye'ye bundan önceki son saldırısı İsrail başbakanı Benyamin Netanyahu'nun Rusya Cumhurbaşkanı Viladimir Putin'le görüşmek üzere Rusya'yı ziyaret etmesinden iki hafta önce gerçekleştirilmişti.
 
İsrail medya organları Rusya'nın İsrail'den Suriye'ye saldırı düzenlemesinden önce daha uzun süre öncesinden bir uyarı mesajı göndermesini istediğini ifade etti. Ancak verilen haberlere göre bu konuda bir ittifak sağlanamadı.
 
Filistin Enformasyon Merkezi / SPUTNİK

Google+ WhatsApp

Bu Yazı ve Haberle ilgili yorumunuz...