KORSAN İSRAİL ASKERLERİ BATI YAKA'DA OKULLARI BASTI

KORSAN İSRAİL ASKERLERİ BATI YAKA'DA OKULLARI BASTI

İşgal güçlerinin bugün Batı Yaka'nın Nablus ve El-Halil bölgelerinde bazı okullara baskın düzenlemesi ve öğrencilerin üzerine gaz bombaları atmaları sebebiyle onlarca öğrenci boğulma tehlikesi yaşadı.
 
İşgal güçleri Nablus'un güneyinde Urif Lisesi'ne baskın düzenledi ve öğrencilerin üzerine göz yaşartıcı gaz bombaları attılar.
 
Köy Meclisi başkanı Mazin Şahade işgal güçlerinin öğrencilerin üzerine yoğun bir şekilde gaz bombası attığını, bu bombaların birçok öğrencinin boğulma tehlikesi yaşamasına neden olduğunu, bunlardan bazılarına olay yerine müdahale edildiğini bir öğrencinin de hastaneye kaldırıldığını ifade etti.
 
Bugün bir başka saldırı da El-Halil'in güneyindeki Tarık bin Ziyad okullarına yönelik olarak gerçekleştirildi ve işgal güçleri burada öğrencilerin üzerine yoğun bir şekilde zehirli gaz bombaları attılar. Saldırı öğrencilerin ciddi şekilde korku yaşamalarına ve öğrencilerden, öğretmenlerden ve olay yerinden geçmekte olan vatandaşlardan onlarca kişinin boğulma tehlikesi geçirmesine neden oldu.
 
İşgal güçleri bölgedeki araçları da durdurdu ve uzun bir süre hareket etmelerini engellediler.
 
Tarık bin Ziyad okullarının sık sık bu tür saldırılara maruz kaldığı ifade edildi.
 
Batı Yaka bölgesinde zaman zaman yahudi yerleşimciler de okullara saldırılar düzenleyerek Filistinli öğrencileri huzursuz ediyorlar.
 
Filistin Enformasyon Merkezi

Google+ WhatsApp

Bu Yazı ve Haberle ilgili yorumunuz...