KEMAL KEMAHLI YAZDI: KUDÜS ŞEHİDİ KASIM SÜLEYMANİ'Yİ FARKLI KILAN EN ÖNEMLİ ÖZELLİĞİ NEYDİ?

 

Görüntülenme: 1120 Tarih: 14 Eylul 2020 04:20
KEMAL KEMAHLI YAZDI: KUDÜS ŞEHİDİ KASIM SÜLEYMANİ'Yİ FARKLI KILAN EN ÖNEMLİ ÖZELLİĞİ NEYDİ?

Şehitlerin Rabbi olan yüce Allah'ın adıyla..

Hamas lideri İsmail Heniyye'nin mükemmel tanımlamasıyla Kudüs Şehidi General Kasım Süleymani İran'da hemen hemen bütün gruplarla, fraksiyonlarla, partilerle görüşürdü hatta sadece İran'da değil tüm dünyada. Fakat kendisi hiçbir gruba ve fraksiyona bağlı değildi.

Şehit Ebu Mehdi El-Mühendis'in de buyurduğu gibi, 'O, doğrudan yalnızca İmam Hamenei'ye bağlıydı. Doğrudan onun nurundan istifade ediyordu. Ben de ona yakın olmakla o nurdan istifade ediyordum.'
Eğer o bir gruba bir fraksiyona bağlı olsaydı bir iş yapacağı zaman ilk önce o grubun maslahatını öncelerdi. Herhangi bir konuda açıklama yapacağı veya iş yapacağı zaman 'grubum ne der grubum ne düşünür?' derdi. O, bugün İslam dünyasını kasıp kavuran grupçuluk, cemaatçilik, hizipçilik hastalığına yakalanmamıştı.

İran'da belki de kendisinden daha tecrübeli, bilgili, deneyimli komutanlar ve devlet adamları olmasına rağmen onu diğerlerinden farklı kılan özellik, bir iş yapacağında bir şey söyleyeceğinde İmam Hamenei'nin emir ve görüşlerini dikkate almasıydı. Kendisi, Allah'ın rızasını bir grubun rızasında değil İmam Hamenei'nın rızasında arıyordu.  O, pak ruhunu fraksiyonların küçük hesaplarına esir olmaktan kurtarmıştı ve bu yüzden yücelmişti.

Zaten Kudüs- Mescidi Aksa davasını omuzlamak böyle asil bir ruh gerektiriyordu. En yüce davaya hizmet etmek, en yüce ruhlara nasip olurdu.  Tabii onu bizlerden farklı kılan daha başka yüce özellikler de var fakat yazı uzamasın diye o özelliklere değinmek istemiyorum. İmam Hamenei'nin ondan bahsederken 'Mektebi Süleymani' demesi içi boş bir tanımlama değildir. 

Bugün biz Müminler  başta nefislerimizin ıslahı olmak üzere aziz İslam'a ve Kudüs davasına hizmet etmek istiyorsak, Mektebi Süleymani'den alacağımız çok büyük dersler var. Bunların en başında da, velayet-i fakih makamını temsil eden İmam Hamenei'ye kayıtsız şartsız bağlı olmak, onun emirlerini ve hedeflerini yerine getirmek için mücadele etmek geliyor.

Siyonist ve Emperyalist liderler İmam Hamenei'yi kendi projelerinin önünde en büyük engel olarak görürken ve onu çok iyi tanırken, dünya Müslümanlarının ona kayıtsız kalması ve o nurani seyyidin yol göstericiliğinden istifade etmemesi çok acı.

                                                                                                     Kemal Kemahlı 14.09.2020

Yorumlar